Komentari 5

Senegal prvi finalist Kupa nacija

3

Senegal se plasirao u svoje treće finale afričkog prvenstva, a prethodna dva je izgubio. Na posljednjem Kupu nacija 2019. od Alžira, a 2002. od Kameruna. Drugo polufinale igrat će Kamerun i Egipat

Nogometna reprezentacija Senegala po treći put u povijesti izborila je plasman u finale afričkog Kupa nacija nakon što je u polufinalnom susretu u Yaoundeu pobijedila Burkinu Faso 3-1.

Bila je to zanimljiva utakmica u kojoj su sva četiri gola pala u posljednjih 20 minuta. Senegal je poveo u 70. minuti golom Abdoua Dialla nakon ubačaja iz kornera. Branič Napolija Kalidou Koulibaly je ubacio iz kornera, a branič PSG-a se najbolje snašao pogodivši za 1-0.

Africa Cup of Nations - Semi Final - Burkina Faso v Senegal

Samo šest minuta kasnije bilo je 2-0. Napadač Liverpoola Sadio Mane je "ukrao" loptu, asistirao do Pape Gueyea koji je mirno zabio za 2-0. Tračak nade Burkini Faso donio je Ibrahim Blati Toure smanjivši na 2-1 u 82. minuti, no sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je najbolji igrač utakmice Mane pogodivši u 87. minuti za 3-1.

U finalu će u nedjelju igrati protiv pobjednika sutrašnjeg ogleda između Kameruna i Egipta, dok Burkinu Faso očekuje subotnji ogled za broncu.