Komentari 24

Senzacija na vidiku: Qarabag je izbacio Atlético iz Lige prvaka?

6

Koeficijent na pobjedu juniora Qarabaga nad Atléticom bio je 34. Da ste igrali na Azere, dobili biste pozamašan novac. A senzacionalan rezultat ostvarili su i seniori toga kluba u Madridu

Navijači Atlética do prije nekoliko mjeseci vjerojatno nisu ni čuli za Qarabag, no ovaj će utorak ime prvaka Azerbajdžana, koji je debitant te zemlje u najelitnijem europskom nogometnom natjecanju, definitivno zapamtiti.

Qarabag je ranije tijekom dana svladao Atlético u Madridu 1-0 u juniorskoj Ligi prvaka golom Jaroslava Dede za prve bodove u tom natjecanju, a senzaciju su priredili i seniori koji su remizirali kod Atlética 1-1 u četvrtom kolu skupine C Lige prvaka.

Wilde-Donald Guerrier ubacio je iz kuta u 40. minuti, a Michel je visoko skočio i zabio kroz ruke Janu Oblaku za erupciju oduševljenja nekoliko stotina navijača Qarabaga na stadionu Wanda Metropolitano.

Thomas Partey vratio je nadu domaćinima u 56. minuti fantastičnim golom s 25 metara za 1-1 na asistenciju petom Antoinea Griezmanna, a samo tri minute poslije Qarabag je ostao s desetoricom, nakon izravnog crvenog kartona Pedra Henriquea.

No ni s igračem više Atlético nije uspio zabiti pobjednički gol. Dapače, i domaćini su ostali s čovjekom manje jer je Stefan Savić u 88. minuti dobio drugi žuti karton.

U drugoj utakmici skupine C Roma je neočekivano lako svladala Chelsea u Rimu 3-0 dvama golovima Stephana El Shaarawyja i jednim Diega Perottija. Prvi je to poraz nekog engleskog predstavnika u ovoj sezoni Lige prvaka.

Na ljestvici Atlético nakon četiri kola ima svega tri boda i praktički se oprostio od mogućnosti za nastavak natjecanja na proljeće jer drugoplasirani Chelsea ima četiri boda više. Roma je prezuela prvo mjesto s osam bodova, a Qarabag je osvojio drugi bod i ima šanse izboriti proljeće u Europskoj ligi.