Komentari 8

Seoane kao Bjelica: Za Dinamo odmarao čak sedmoricu igrača

1

Kao i Nenad Bjelica, i trener Young Boysa odlučio je odmoriti igrače za Dinamo. U pobjedi protiv Xamaxa na klupi je ostavio sedam igrača. No Mbabu, Hoarau i Sulejmani su morali ući jer je vrag odnio šalu

U strahu su velike oči, kaže narodna poslovica, a nje su se pridržavali i Bjelica i Seoane. I jedan i drugi trener nisu željeli ništa prepustiti slučaju te su u prvenstvene utakmice protiv Lokomotive i Xamaxa ušli u potpuno izmijenim sastavima.

U odnosu na utakmicu protiv Dinama, trener Seoane promijenio je čak sedam igrača! Naravno, susret protiv Dinama u utorak mu je prevažan, prolazak u Ligu prvaka, osim imidža i privilegija da igrate s najboljim momčadima svijeta, u blagajnu donosi 15 milijuna eura. Znači, u utakmici protiv Xamaxa na klupi su ostali Benito, Mbabu, Hoarau, Sanogo, Sow, Sulejmani i Von Bergen. Samo su četvorica, koja su igrala protiv Dinama, startala i protiv Xamaxa, a to su golman Von Ballmos, stoper Wuthrich, veznjak Fassnacht i napadač Ngamaleu.

Ako ćemo iskreno, riječ je možda o četvorici najmanje kvalitetnih igrača. Glavne poluge, a to su Mbabu, Sulejmani i Hoarau nisu igrali od početka pa je teško nešto konkretnije reći jer ova momčad, koja je istrčala protiv Xamaxa, neće sigurno igrati u Maksimiru. Od ovih 11 igrat će samo Ngamaleu, a on je ostavio jako dobar dojam. Prvo je asistirao Assaleu za izjednačenje, a potom je u posljednjoj minuti prvog poluvremena zabio za vodstvo 2-1.

Kako je Xamax u 59. minuti izjednačio, trener Seoane shvatio je da je vrag odnio šalu i odmah je s klupe podigao možda i najboljeg igrača Mbabua. I gle čuda, čim je ovaj ušao, Young Boys se trgnuo i u 71. minuti zabio je ta 3-2 Aebischer, veznjak koji je protiv Dinama ušao u 70. minuti umjesto Fassnachta... Kako je Xamax u tim trenucima opet stisnuo, Seoane je u igru morao ubaciti i Hoaraua i Sulejmanija. Na kraju je završilo 5-2.

Ova, nazovimo je B momčad Young Boysa, uopće nije impresionirala. Da kojim slučajem istrče u Maksimiru, Dinamo bi već mogao akreditirati delegaciju za ždrijeb Lige prvaka. Ali, šanse da ovi istrče su nikakve. I opet, zaista je pakleni igrač taj Mbabu, trebat će Bjelica itekako dobro zatvoriti tu lijevu stranu što Leovac u prvoj utakmici nije dobro radio. Ajde, sreća da nema Lecjaksa, probajte zamisliti što bi tek Mbabu radio sirotom Čehu...