Sevilli "Ruske željeznice", Milan i Šimić teško stradali

6

Milan je izgubio 5-0 u Chelseaja u utakmici za 3. mjsto na turniru u Moskvi, kojega je visokom pobjedom protiv Lokomotiva osvojila Sevilla

Bjelokošćani Romaric i Kone, te Urugvajac Chevanton, zabijali su u finalu turnira "Ruske željeznice" u Moskvi. Bilo je to dovoljno za sigurnu i uvjerljivu pobjedu protiv domaćina turnira, Lokomotiva iz Moskve. Španjolci su prvoga dana pobijedili Milan, a odličan dojam u Moskvi zaokružili ovom sigurnom finalnom pobjedom.
No puno je zanimljivija ipak bila utakmica za treće mjesto. Nakon poraza od Lokomotiva, Scolarijev Chelsea se raspucao protiv Milana, a pritom je nekoliko loših vijesti. Prva se tiče navijača Milana, a kaže da je Ancelottijeva momčad u očajnom stanju manje od mjesec dana prije početka Serije A. Druga ide na adresu ljubitelja hrvatskog nogometa, a ima veze s Darijem Šimićem. Iskusni hrvatski reprezentativac igrao je u ovoj utakmici, što mu sigurno neće dobro doći u borbi za minutažu. U paru s Paolom Maldinijem zaigrao je u središnjici Milanove obrane i nije briljirao, iako ni za jedan gol nije izravni krivac.
No zato je 'brljao' Željko Kalac, Australac hrvatskih korijena na golu Milana. Nicolas Anelka ga je 'probušio' čak četiri puta, pri čemu je Francuz imao solidnu Kalčevu pomoć. Isto vrijedi i za gol Franka Lamparda za 1-0, kod kojeg je Kalac traljavo reagirao i omogućio početak serija koja se zaustavila na 'petardi'... Kalac je krenuo kao prvi golman, sada će Ancelotti još jednom razmisliti.