Komentari 15

Paradoks: Čak i ako osvoji Kup, Šibenik neće igrati u Europi!?

8

Dinamo neće ove sezone osvojiti dvostruku krunu. Zapeo je u polufinalu Kupa na Šubićevcu. Izbacio ga je njegov igrač na posudbi Duje Čop krasnim golom glavom u 93. minuti (2-1).

Funcuti su dobili najljepši mogući dar za 40. rođendan, slavi su s igračima na travnjaku, putovat će na finale na riječku Rujevicu 24. svibnja i čekati pobjednika ogleda Slaven Belupo - Hajduk koji se igra 12. travnja.

Šibenčani će prvi put nakon 2010. igrati za Rabuzinovo sunce, ali ako ga i osvoje neće igrati u kvalifikacijama Konferencijske lige.

Svi smo jedna obitelj 01:33

Naime, Šibenik se uopće nije prijavio za dobivanje Uefine licencije!? A rok za prijavu je prošao...

Šibenik je dobio licenciju za 1. HNL, ali za Uefinu licenciju, za europske utakmice, prijavilo se deset klubova: devet prvoligaša i Rudeš. Jedini prvoligaš koji to nije učinio je Šibenik. I to već treću sezonu za redom, od povratka u najviši rang.

Šibenik i Istra sastali se u 5. kolu SuperSport HNL-a

- Nismo očekivali da ćemo biti u ovakvoj situaciji - priznao je trener Damir Čanadi nakon utakmice.

Kako piše sibenik.in, Uefa licenciju traži samo od klubova iz najvišeg domaćeg ranga, dok za niželigaše predviđa iznimke. Što znači da su, recimo, BSK ili Rudeš osvojili Kup, Uefa bi im dala dopuštenje da igraju na svom terenu Konferencijsku ligu.

Zagreb: GNK Dinamo i HNK Šibenik u 25. kolu Prve HNL

U slučaju da Šibenik doista u Kupu otiđe do kraja, četvrtoplasirani klub iz prvenstva bi ušao umjesto njega. Kao i ako Kup osvoji Hajduk, koji će Europu izboriti kroz prvenstvo, u Konferencijsku ligu ići će četvrti na tablici, a ne finalist Kupa.

U svakom slučaju, to neće biti Šibenik...