Šibenik svladao Duisburg u kvalifikacijama za Euroligu

1

U trećem kolu prvoga kvalifikacijskog turnira za Euroligu vaterpolisti Šibenika pobijedili su u svom bazenu i njemački Duisburg uvjerljivo 13-9

Šibenčani su nakon utakice s Marseilleom u susret trećega kola počeli jako motivirani te su protiv Duisburga odlično otvorili. U prvoj četvrtini poveli su 3-0 te došli do kapitala za pobjedu. Uporni Nijemci nisu se predavali te su do poluvremena uspjeli zadržati Šibenik na vodstvu od tri gola (5-2). Izjednačena je bila i treća četvrtina, nakon koje je bilo 9-6. U presudnoj četvrtoj četvrtini Šibenčani su zadržali koncentraciju te uvjerljivo svladali i ovog protivnika. U momčadi Ivice Tucka, koja je domaćin turnira, najefikasniji su bili Brlečić i Brkić s po tri gola, a kod Nijemaca je najbolji bio Focke, isto s tri gola.

Šibenik - Duisburg 13 - 9 (3-0, 2-2, 4-4, 4-3)

ŠIBENIK: Mosses, Šutalo 1, Maškarić 1, V. Letica 2, Brlečić 3, Škorić, Španja 1, Brkić 3, Sutić 1, S. Letica 1, Vlahović, Samodol, Jukić
DUISBURG: Fischer, Focke 1, Hoffmann, Real, Rohe Müller 2, Focke 3, Kreuzmann 1, Lucas, Schäckermann, Kapsa 2, Müller, Hertes