Simon preko Ančića u 1/8 finala Australian Opena

1

Francuz Gilles Simon prošao je u osminu finala Australian Opena pobijedivši hrvatskog tenisača Marija Ančića u tri seta, 7-6(2), 6-4, 6-2

Meč je trajao dva sata i 34 minute, a Splićanin je pružao otpor u prva dva seta. Loše je krenuo u meč izgubivši već svoj prvi početni udarac u drugom gemu meča. Ipak, uspio se vratiti osvojivši u šestom gemu svoj prvi servis u meču za 3-3. Prethodno je izgubio još jedan servis, ali i oduzeo Francuzu dva. Ispalo je da su bila jedina dva u meču. Svoje su servise potom obojica stabilizirali te došli to tie-breaka, u kojem je Simon bio puno bolji i dobio 7-2. Prvi je set trajao sat i devet minuta. Ančić je opet posrnuo vrlo brzo. Izgubio je servis već u trećoj igri druge dionice, a Simon je postajao sve ubojitiji i sve je manje griješio. Sačuvao je svoj početni udarac i dobio set za 44 minute. U posljednjem je setu Hrvat pokušao promijeniti ritam igre čestim izlascima na mrežu. Njegove je skraćivane voleje, međutim, Simon većinom stizao i plasirao pored njega. Ančić je odservirao svih sedam asova u meču, ali je Francuz pet od deset prilika za break pretvorio u poene. Hrvatski tenisač je isto uspio učiniti samo u dva navrata od 12 prilika. Napravio je 36. tenisač svijeta i podosta više neprisiljenih pogrešaka (49-35). Simon je tako došao do svoje prve osmine finala jednog Grand Slam turnira u karijeri. Tamo će igrati protiv sunarodnjaka Gaela Monfilsa, koji je sa 6-4, 6-3, 7-5 pobijedio Španjolca Nicolasa Almagra. Bio je ovo drugi meč i prva pobjeda Simona u ogledima s Ančićem. Obojica su rođeni 1984. godine.