Komentari 5

Sivonjić u seriji: Zabio svoj drugi gol u drugoj utakmici

1

Dinamo se plasirao u finale turnira Andrije Ankovića u Gabeli. Iako su od GOŠK-a gubili 1-0, 'modri' su u drugom poluvremenu zabili tri gola

Zagrebački "modri" su se plasirali u finale turnira u Gabeli golovima u drugom dijelu utakmice protiv BiH drugoligaša GOŠK-a. Iako je Dinamo bio bolji do 30. minute, domaćini su iznenada poveli golom Benića. Nakon neuspjele opsajd zamke obrane "modrih", Benić je u 36. minuti zabio za 1-0. Dinamo je u utakmicu krenuo u novoj, 4-1-4-1 formaciji, a za novu močad prvu je utakmicu odigrao Argentinac Calello. U momčadi za ovu utakmicu nije bilo lakše ozlijeđenih Bišćana i Chage, jučer trećega golmana Kelave te teže ozlijeđenog Badelja. Zagrepčani su krenuli u postavi Butina, Etto, Lovren, Barbarić, Hrgović, Calello, Tomića, Sammir, Mandžukić, Balaban i Slepička, a na poluvremenu je Vlak promijenio čak devet igrača. Cijelu utakmicu je odigrao samo mladi stoper Tomislav Barbarić, koji je prije odlaska na pripreme potpisao seniorski ugovor. Dinamo je u drugo poluvrijeme krenuo po pobjedu, a jaki pritisak rezultirao je trima golovima u samo osam minuta. Prvo je u 70. Barbarić pogodio stativu, Šabanović išao 'čistiti' pod pritiskom Šokote, no krivo je zahvatio loptu i zatresao svoju mrežu. Već u 73. minuti Sivonjić zabija za 2-0 na asistenciju Šokote, a konačnih 3-1 u 78. postavlja Tadić nakon prodora Ibaneza. Dinamo će u subotu u 14 sati igrati u finalu protiv pobjednika iz susreta Osijek - Zrinski. Od novih pojačanja najviše se svidio onaj najjeftiniji, Ilija Sivonjić, kojem je ovo drugi gol u drugoj utakmici za "modre".