Sjajan start sezone: Možnik i Seligman izborili finale Dohe

2

Hrvatski gimnastičari Robert Seligman i Marijo Možnik odlično su otvorili sezonu. Na svom prvom natjecanju Svjetskog kupa ove sezone izborili su finala u Dohi

Seligman je bio najbolji u kvalifikacijama konja s hvataljkama i s ocjenom 15.350 ostavio iza sebe 26 vježbača. U istoj konkurenciji mladi Renato Prpić zbog pada je završio kao 20. sa 13.200 bodova.

Možnik je u finale preče ušao sa petom ocjenom od 14.750 bodova, a u kvalifikacijama se našlo također 26 gimnastičara.

Najbolja hrvatska gimnastičarka Ana Đerek druga je rezerva za finale na gredi. Bila je 10. među 32 djevojke s ocjenom 13.300. Na dvovisinskim ručama završila je kao 30. sa 9.650 bodova. Ovo je Ani posljednja priprema za olimpijske kvalifikacije koje je baš kao i Filipa Udea čekaju u travnju u Riju.

Hrvatski vježbači u Dohi će se za medalje boriti sljedeća dva dana. Seligman u petak, Možnik u subotu.