Komentari 92

Sjajni Mandžukić s dva je gola ostavio u ligi svoje "vukove"!

7

Posljednje kolo Bundeslige. Wolfsburg je na početku drugog dijela već bio jednom nogom u drugoj ligi. No "ukazao" se Mandžukić, zabio je dva gola i spasio "vukove"

Sve utakmice zadnjeg kola Bundeslige počele su u isto vrijeme, a nakon 50 sekundi drugog poluvremena Wolfsburg je bio u provaliji. Eintracht je u tim trenucima poveo u gostima kod prvaka Borussije, a Mönchengladbach, drugi izravni konkurent u borbi za ostanak, vodio je kod Hamburga. A “vukovi” su gubili 1-0 u Hoffenheimu. I samo čudom ostali u igri, mogli su gubiti 3-0...

- Idemo, svi u napad, nemamo što čekati! - vikao je ljutiti trener Felix Magath u trenucima teškog očaja.

I najbolje ga je čuo Mario Mandžukić. Sjajno je primio dubinsku loptu u 60. minuti i poslao je u mrežu Hoffenheima za novi komadić nade. Ali i s tih 1-1, uz vodstva Eintrachta i Borussije (M), Wolfsburg je bio drugoligaš.

Nekoliko minuta poslije Mandžukić je prošao desnom stranom, dao savršenu loptu Rietheru, ali ovaj je s pet metara uspio promašiti. I opet Magath u kadru, opet izbezumljeno lice...

Ali kad već nije mogao Wolfsburg, pomoć je stigla iz Dortmunda i Hamburga. U samo jednoj minuti stigle su dvije dobre vijesti, i HSV i Borussija su izjednačili! I dok su navijači Wolfsburga slavili, Mandžukić im je dao još jedan razlog za slavlje. Najveći! Lopta je u 74. minuti stigla iz kornera, a Mario ju je glavom poslao u bliži kut. I ostavio svoju momčad u ligi!

Kad je Borussia u Dortmundu zabila za 2-1, a Grafite povisio vodstvo Wolfsburga na 3-1, sve je bilo rješeno. Eintracht ispada, Mönchengladbach ide u kvalifikacije, Wolfsburg ostaje u ligi. I slavi svog Hrvata Marija Mandžukića.

Sjajno kolo za Hrvate u Bundesligi

Srđan Lakić zabio je u 3-2 domaćoj pobjedi Kaiserslauterna nad Werderom. Bio je to Lakiću 16. ovosezonski gol kojim se na najljepši mogući način oprostio od Kaiserslauterna. Trener ga je izvadio dvije minute prije kraja, a cijeli stadion mu je pljeskao.

Mato Jajalo bio je treći Hrvat koji je zabio u Bundesligi ovoga vikenda. Zabio je Jajalo svoj drugi ovosezonski gol koji je bio odlučujući u 2-1 domaćoj pobjedi Kölna nad Schalkeom.

Bundsesliga, 34. kolo:

Hoffenheim – Wolfsburg 1-3 (Firmino 49 / Mandžukić 60, 74, Grafite 78)

Köln – Schalke 2-1 (Novakovič 25, Jajalo 60 / Raul 87)

Bayern – Stuttgart 2-1 (Gomez 37, Schweinsteiger 71 / Okazaki 25)

Borussia Dortmund – Eintracht Frankfurt 3-1 (Barrios 68, 90. Vasoski 72-ag / Rode 46)

Freiburg – Bayer Leverkusen 0-1 (Makiadi 45-ag)

HSV – Borussia Mönchengladbach 1-1 (Ben-Hatira 70 / Arango 42)

Hannover – Nürnberg 3-1 (Haggui 30, Rausch 60, Ya Konan 78-11m / Wießmeier 25)

Kaiserslautern – Werder 3-2 (Nemec 7, Rodnei 9. Lakić 30 / Frings 43, Arnautović 56)

Mainz – St. Pauli 2-1 (Schürrle 58, Allagui 82 / Lehmann 42)