Komentari 32

Sjajni Marko Livaja izbacio je Celtic, ispao je i Fenerbahče...

1

3. PRETKOLO Livaja je zabio za vodstvo AEK-a u Ateni za 2-0 i praktički uništio sve nade škotskog kluba. Fener i Benfica odigrali su 1-1, Portugalci su prošli dalje, kao i mađarski prvak VIDI

Odigrane su sve uzvratne utakmice 3. pretkola Lige prvaka. Jedan od junaka dana je hrvatski napadač Marko Livaja! On je zabio gol za vodstvo AEK-a u Ateni protiv Celtica 2:0, čime je praktički izbacio škotskog prvaka!

Naime, u Glasgowu je bilo 1:1, a nakon što je Galo u 6. minuti doveo AEK u vodstvo, Livajin gol utro je put Grcima u playoff. Sinclair je u 78. samo smanjio na konačnih 2:1. Čak je Jozo Šimunović imao udarac u 95. minuti, ali lopta je otišla pored gola.

U najzvučnijem okršaju Fenerbahče i Benfica odigrali su 1:1 (Potuk 45. / Gedson fernandes 26.), pa su Portugalci prošli dalje nakon pobjede 1:0 u Lisabonu.

Ajax je bio uvjerljiv protiv Standarda, nakon 2:2 u Liegeu, slavio je s 3:0 golovima Huntelaara u 30., De Ligta u 34. i Neresa u 46. minuti.

Prvi je posao riješio kijevski Dinamo koji je kod kuće s 2:0 svladao prašku Slaviju, te s ukupnih 3:1 prošao dalje.

Benjamin Verbič u 11. i Artem Bjesjedin u 74. minuti zabili su na asistencije Cigankova, a Josip Pivarić igrao je cijeli susret.

Spartak je u Moskvi trebao nadoknaditi 2:3 protiv PAOK-a, no već u 33. minuti ostao je bez isključenog Luiza Adriana, te nije uspio probiti, Grke, ostalo je 0:0.

Prošao je i BATE Borisov , koji je kod kuće odigrao 1:1 s Qarabagom (Ivanić 20. / Michel 54.), ali je sačuvao pobjedu 1:0 iz Azerbajdžana.

Mađarski prvak Vidi (bivši Videoton) remijem 0:0 u Budimpešti sačuvao je prednost gola u gostima (1:1) i prošao Malmö, dok je Salzburg rutinski s 1:0 slavio u Makedoniji protiv Shkendije (Minamino strijelac) nakon 3:0 u Salzburgu.