Komentari 74

Skënderbeu razbio Sporting za povijest; Iličić potopio Poljake

1

Povijesnu pobjedu u skupinama europskih natjecanja ostvario je Skënderbeu svladavši Sporting kod kuće 3-0. Josip Iličić zabio je dva gola Lechu u dresu "viola"

U večernjem terminu od 21:05 odigrano je još deset utakmica četvrtog kola Europske lige u skupinama G-L. Iako niti jedan sastav nije matematički osigurao prolazak u drugi krug, bilo je nekoliko rezultata koji su, u najmanju ruku, iznenadili.

Skënderbeu je ispisao povijest prvom pobjedom u fazi po skupinama nekog europskog natjecanja u povijesti kluba. Žrtva je u Elbasanu bila - lisabonski Sporting. Albanski je prvak poveo u 14. minuti golom Sabiena Lilaja, bivšeg igrača Lokomotive. Rui Patrício isključen je samo tri minute poslije i tu su kola počela ići nizbrdo za Portugalce.

Lilaj je iz penala postavio 2-0, a Bakary Nimaga u 55. minuti za konačnih 3-0 i prve bodove Albanaca. Marko Radas, bivši nogometaš Istre 1961, Cibalije i Vinogradara, igrao je svih 90 minuta za pobjednike.

Fiorentina je uzvratila Lechu za poraz u Italiji pobjedom u Poljskoj 2-0 golovima hrvatskog Slovenca Josipa Iličića koji je zabio oba gola za "viole", u 42. i 83. minuti. Nikola Kalinić ušao je za pobjednički sastav u igru u 63., a Milan Badelj u 79. minuti.

Dnjipro je teško stradao n agostovanju kod Saint-Étiennea (3-0), a Ivan Tomečak igrao je za ukrajinski sastav do 63. minute. Visoke pobjede u skupini L ubilježili su i Athletic Bilbao protiv Partizana (5-1) te Augsburg protiv AZ Alkmaara (4-1).

Lazio je zadržao neporaženost u skupini G pobjedom kod Rosenborga 2-0 uz dva gola Filipa Đurđevića iako je u završnici igrao s desetoricom, a Tottenham je u finišu došao do pobjede nad Anderlechtom 2-1 i preuzeo vrh skupine J.