Komentari 9

Toplakovi imali sve na pladnju u Koprivnici, Slaven do preokreta preko napadača iz treće lige

4

U prvom dvoboju 6. kola HNL nogometaši Slaven Belupa su pobijedili Goricu na domaćem terenu 2-1 (0-1) premda su gosti vodili sve do 79. minute.

Raspopović je bio strijelac za Velikogoričane koji su bili bolji te čuvali minimalnu prednost sve do 79. minute. No, tada se dogodio preokret, a za Slaven Belupo su pogađali Ante Crnac i Marko Žuljević čime je klub iz Koprivnice potvrdio svoje drugo mjesto na ljestvici.

Gorica je povela u prvom pravom napadu, u četvrtoj minuti domaću mrežu zatresao je Momčilo Raspopović koji je pogodio iz voleja nakon ubačaja iz slobodnog udarca. Gosti na tome nisu stali te su dominirali u nastavku prvog poluvremena. Odmah nakon pogotka dva puta je vrlo opasno prijetio Fruk, a kasnije je i Cruz zaposlio domaćeg vratara.

Koprivnica: Slaven Belupo i Gorica odigrali utakmicu 6. kola Prve HNL

Vremenom se domaćin oslobodio pritiska, no Slaven Belupo je definitivno u uvodu izgledao ispod razine većeg dijela utakmica ove sezone. Tek je pred kraj prvog dijela nešto ozbiljnije pokušao Kvržić.

U nastavku je opet Gorica bila konkretnija i opasnija u napadačkom dijelu igre, a najbolju šansu imao je Suk, u 58. minuti, ali je pogodio domaći okvir vrata.

Nakon toga se počeo buditi i Slaven Belupo. Polako je stezao obruč oko suparnika, a potpuni preokret dogodio se u završnici. U 79. minuti je na 1-1 izjednačio Ante Crnac koji se najbolje snašao u gužvi nakon slabe reakcije gostujućeg vratara.

Gorica dovela igrača Fulhama, kapetan Šibenika ide u Rusiju

U 83. minuti Slaven Belupo je poveo, a spretni je strijelac bio Marko Žuljević koji je petom donio radost domaćim igračima i navijačima. Slaven Belupo se ovom pobjedom dodatno učvrstio na drugom mjestu ljestvice te uz utakmicu više ima samo dva boda manje od vodećeg Dinama. Gorica je ostala na šestom mjestu.

Golove s utakmice možete pogledati OVDJE.

U subotu se, u aktualnom kolu, sastaju Varaždin - Šibenik (18.30 sati) te Dinamo - Osijek (21.05 sati), dok u nedjelju kolo zatvaraju Istra 1961 - Rijeka (18.55 sati) i Hajduk - Varaždin (21.05 sati).

Derby della Učka sada je derbi - začelja! Novi trener Riječana: Pozitivan šok? Ha, ne znam baš