Komentari 26

Slavlje Lazija u derbiju, Napoli i dalje 'gazi', stradala i Parma

10

U 26. kolu talijanske Serije A Napoli je potvrdio dobru formu i upisao novu pobjedu. Svladali su Parmu 2-1. U Rimu je u gradskom derbiju pobjedu odnio Lazio s 2-1

Nogometaši Lazija slavili su na Olimpicu protiv Rome s 2-1 u velikom rimskom derbiju 26. kola Serie A.

Roma je olakšala posao Laziju.  Već u 10. minuti igre gosti su stigli u vodstvo. Goman Rome Marteen Stekelenburg srušio je u kaznenom prostoru Miroslava Klosea te zaradio crveni karton.  Nizozemac je tako postao 11. isključeni igrač u posljednjih osam odigranih derbija.

Roma je samo šest minuta kasnije 'poravnala' rezultat preko Borinija. Rimske su momčadi na odmor otišle s rezultatom 1-1, ali u nastavku je igranje s igračem manje gotovo cijelu utakmicu uzelo danak kod 'giallorossa'. Stefano Mauri u 61. minuti postigao je drugi gol za Lazio i donio im tako pobjedu protiv gradskih rivala.

Lazio je tako i drugi put ove sezone slavio u rimskom derbiju što im nije uspjelo od sezone 1997./98.

Napoli nastavio seriju

Nogometaši Napolija ostvarili su i petu pobjedu zaredom u svim natjecanjima, odnosno četvrtu u Seriji A. U 26. kolu su kao gosti svladali Parmu s 2-1.

Edinson Cavani je u 39. minuti izborio jedanaesterac. Odlučio je upravo on stati na bijelu točku, ali njegov je udarac zaustavio golman domaće momčadi Antonio Mirante. Cavani se iskupio za pogrešku odmah zatim natrčavši na odbijenu loptu. Urugvajac je  tako postigao svoj 16. prvenstveni gol i trenutno je treći na ljestvici najboljih strijelaca Serie A.

Parma je do izjednačenja došla u 77. minuti preko Cristiana Zaccarda, ali kratko je trajala nada Donadonijevih nogometaša. Napoli nije htio dijeliti bodove s domaćinima. Parmi je presudio Lavezzi u 86. minuti. Argentincu, koji u posljednje vrijeme pokazuje odličnu formu, to je peti pogodak u posljednje četiri utakmice.

Fiorentina je prekinula niz od tri uzastopna poraza protiv posljednjeplasirane Cesene koju je na svom Artemio Franchiju savladala s 2-0 zahvaljujući autogolu Vangelisa Morasa i golu Matije Nastasića.

Siena je, pak, do druge uzastopne pobjede stigla također na domaćem travnjaku na kojem je isprašila Cagliari s 3-0 golovima bivšeg igrača Zagreba Erjona Bogdanija, te Emanuelea Calaioa i Cristiana Del Grossa.

Dvije utakmice završila su bez pobjednika, a riječ je o ogledima Udinesea i Atalante (0-0) i Leccea i Genoe (2-2).