Komentari 2

Slovačka jedva osvojila prve bodove u povijesti

9

Na otvaranju skupine A u Osijeku Slovačka je uz puno muke pobijedila Argentinu 27-25. Odličan rezultat za Slovačku kojoj je ovo premijerni nastup

Na otvaranju skupine A u Osijeku Slovačka je uz puno muke pobijedila Argentinu 27-25. Odličan rezultat za Slovačku kojoj je ovo premijerni nastup na Svjetskom prvenstvu. Argentina je na poluvrijeme otišla s vodstvom 13-12, no Slovaci su u drugi dio ušli puno ozbiljnije i već nakon pet minuta vode jedan, a minutu kasnije i dva gola razlike. Kod pobjednika najbolji je bio golman Stochl sa 15 obrana dok je najbolji strijelac bio Stranovski sa sedam golova. Uobičajeno, kod Argentinaca je najraspoloženiji bio Gull sa pet golova.
Mađarska je u drugoj utakmici skupine pregazila izgubljene 'klokane' 24 razlike. Konačnih 41-17 još je i dobar rezultat za Australija s obzirom na to kako su igrali. Vjerojatno i najslabija reprezentacija na prvenstvu jedino izjednačenje imala je kod 1-1. Najbolji Mađari bili su Szabolcs Zubai i Tamas Ivancsik s po osam golova, a najraspucaniji Australac bio je Fletcher s istim brojem golova.
Francuska je svoju lijepu predstavu okrunila uvjerljivom pobjedom protiv neloših Rumunja. Rezultat 31-21 opravdao je očekivanja francuske javnosti. Na najbolji mogući način Francuz su krenuli u prvenstvo. Veliki favoriti prvenstva Rumunjima nisu pružili previše šanse za bodove u prvom kolu.