Komentari 2

Slovačka pobijedila Rusiju, a Kanađani dobili na penale

1

Drama kaznenih udaraca okončana je u sedmoj seriji, u kojoj je Pavol Demitra pogotkom donio Slovacima dva boda, a Ruse ostavio na jednom

Reprezentacija Slovačke pobijedila je boljim izvođenjem kaznenih udaraca Rusiju 2-1 u dvoboju 2. kola B skupine na olimpijskom hokejaškom turniru u Vancouveru. Iako su Rusi na papiru ušli u ovu utakmicu kao veliki favoriti, utakmica je, zapravo, bila poprilično izjednačena, a drama kaznenih udaraca okončana je tek u sedmoj seriji, u kojoj je Pavol Demitra pogotkom donio Slovacima dva boda, a Ruse ostavio na samo jednom. Aleksander Ovečkin, prva zvijezda ruske reprezentacije, zabio je gol u drugoj seriji kaznenih udaraca, ali je nakon toga dva puta bio neuspješan, kao i Jevgenij Malkin u sedmoj seriji. Rusija je povela golom Alekseja Morozova u šestoj minuti druge trećine, a za Slovačku je izjednačio Marian Hossa sredinom posljednje dionice.
Reprezentacija Kanade teškom je mukom, tek nakon izvođenja penala, pobijedila Švicarsku s 3-2 u dvoboju 2. kola u A skupini na olimpijskom hokejaškom turniru u Vancouveru. Utakmica u kojoj se očekivala pobjeda domaćina Igara u 60 minuta igre umalo se pretvorila u novi šok za kanadske hokejaše u sučeljavanju sa Švicarcima, koji su na Igrama u Torinu prije četiri godine priredili jednu od najvećih senzacija u povijesti hokeja pobjedom protiv Kanađana, tadašnjih branitelja naslova, 2-0 u natjecanju po skupinama. Nakon što su u ovoj utakmici Kanađani poveli 2-0 golovima Danyja Heatleyja u 10. i Patricka Marleaua u 21. minuti, sve je za domaćine teklo u skladu s očekivanjima. No, Švicarci se nisu predali, te je prvo Ivo Ruthemann u 29. minuti smanjio na 2-1, a potom je Patrick von Gunten poentirao 10 sekundi prije kraja druge trećine za 2-2! U trećoj trećini nije bilo golova, iako su Kanađani u tom dijelu utakmice uputili 18 udaraca, a Švicarci samo tri. Dodatnih pet minuta također nije ponudilo promjenu rezultata, pa se pristupilo izvođenju kaznenih udaraca. U prve tri serije nije bilo gola, a u četvrtoj je najveći kanadski adut Sydney Crosby svladao fantastičnog švicarskog vratara Johana Hillera, a potom je Martin Brodeur, rekorder svih vremena među golmanima u NHL ligi po broju pobjeda i utakmica bez primljenog pogotka, zaustavio pokušaj Martina Plussa za veliko slavlje gledatelja u Vancouveru. U 3. kolu gledatelji će u ovoj skupini vidjeti spektakl, dvoboj između Kanade i SAD-a.