Komentari 4

Snježno kolo: Moćna Cibalia; Istra je slavila protiv Zagreba

6

Cibalia je slavila protiv Šibenika 3-1, Karlovac protiv Zadra 1-0, dok je Istra u Zagrebu uzela puni plijen protiv domaćina golom Šehića. Slaven Belupo i Inter su remizirali

Cibalia - Šibenik 3-1 (Vitaić 16, Bartolović 21, Kresinger 32 / Malčić 10)

Sjajnu su utakmicu vidjeli navijači na vinkovačkom stadionu. Cibalia je dočekala Šibenik. U prvih 11 gostiju bio je i nekadašnji napadač Cibalije, Željko Malčić. Baš je on "zapaprio" bivšem klubu. Zabio je u 10. minuti za 1-0. No Cibalia se ekspresno vraća u igru preko Vitaića samo šest minuta kasnije. Mladen Bartolović u 21. minuti zabija za 2-1 i navijači su mogli odahnuti. Dino Kresinger u 32. zabija za 3-1, a krenulo je tako loše... U drugom dijelu Šibenik je sramežljivo pokušavao zabiti kako bi se vratio u utakmicu, no Cibalia je iskusno držala rezultat.

Slaven Belupo - Inter 0-0

Travnjak u Koprivnici bio je gotovo potpuno bijel. Upravo zato bilo je nemoguće očekivati nekakvu "ljepoticu" od igre. Jedino što su mogli igrači je napucavati loptu i tako pokušati zaprijetiti jer pokušati izraditi neku akciju nije imalo smisla. Prvo poluvrijeme završilo je bez golova. U drugom ista priča. Težak teren onemogućio je smislenije akcije i završilo je 0-0.

Karlovac - Zadar 1-0 (Jerneić 19)

Travnjak u Karlovcu također je bio pod snijegom što je igračima otežavalo igru. No Karlovčani su krenuli agresivno i to im se isplatilo. Jerneić je u 19. minuti sjajno reagirao nakon slobodnjaka te sa sedam, osam metara zabio za 1-0. Nakon toga imao je zadar veliku priliku, no sjajni golman Lovrić obranio je udarac Ćurjurića. Karlovac je na odmor otišao s minimalnih 1-0. A na težak teren u drugom dijelu nadovezala se i magla. Zadrani su umalo izjednačili tri minute prije kraja, no netko od igrača Karlovca sjajno je reagirao i uklizavanjem spasio gol. Završilo je 1-0.

Zagreb - Istra 0-1 (Šehić 57)

Dvije prečke pogodili su igrači Istre na gostovanju protiv Zagreba u prvom dijelu. Osim tih dvaju udaraca, prvih 45 minuta svodilo se na borbu u sredini terena po izrazito lošem travnjaku u Kranjčevićevoj. A ono što nisu zabili prvom popravili su u drugom. Istra je bolju igru okrunila golom. Zabio je Šehić u 57. minuti utakmice. Istra je do kraja utakmice držala prednost i bez problema slavila. Nakon sjajne pobjede protiv Hajduka Istra je nastavila niz u gostima kod Zagreba.

Varaždin - Split - Odgođeno

Utakmica Varaždina i Splita odgođena je jer domaćin nije uklonio snježni pokrivač s travnjaka.