Komentari 57

Hirscher pobijedio u Söldenu, Ivica daleko od druge vožnje

3

Marcel Hirscher slavio je na prvoj utrci sezone u austrijskom Söldenu. Hirscher je pobijedio u veleslalomu ispred Dopfera i Pinturaulta. Ivica nije uspio ući u 2. vožnju

Marcel Hirscher pobjednik je prve utrke sezone za skijaše u svjetskom kupu. Austrijanac je slavio na domaćem terenu ispred drugoplasiranog Nijemca Fritza Dopfera i trećeplasiranog Francuza Alexisa Pinturaulta u veleslalomu. Ivica Kostelić loše je otvorio novu sezonu u Söldenu. Nije se Ivica uspio plasirati u drugu vožnju sa zaostatkom 5.78 sekundi.

• 10. LIGETY +3.02
  • Marcel Hirscher je na startu. Juri Hirscher stazom i završava prvi! Osvojio je utrku!
  • Ligety je na ovoj stazi pobjeđivao zadnje tri godine. Kakva pogreška! Imao je prednost, ali je pogriješio i na kraju završio tek 9. Bio je u sjajnom položaju, ali na kraju razočaravajući nastup.
  • Ostala su dvojica najbržih, Ted Ligety i Marcel Hirscher. Prvi kreće Ted.
  • Fritz Dopfer je na redu. Dopfer je odlično odvozio te preuzeo vodstvo.
  • Benjamin Raich je sljedeći. Drugi je. Pinturault ostaje vodeći.
  • Pinturault je uspio! Preuzeo je vodstvo.
  • Alexis Pinturault je na redu, a to znači kako su ostala petorica najboljih iz prve vožnje. Nakon njega ide Raich, potom Dopfer pa Ligety i na kraju - Marcel Hirscher.
  • Muffat-Jeandet otvara seriju desetorice najboljih skijaša. Vodeći je Davide Simoncelli iz Italije.
  • Nakon desetorice skijaša u drugoj vožnji prvi je Florian Eisath iz Italije.
  • POČELA JE DRUGA VOŽNJA!
  • Očekujemo početak druge vožnje veleslaloma u Söldenu. Ivica Kostelić nije uspio izboriti drugi lauf. Zaostao je Ivica 5.78 sekundi, a Filip Zubčić nije završio utrku.

U austrijskom Söldenu počela je nova sezona za skijaše. Od 9.30 sati vožen je veleslalom. Ivica Kostelić startao je 30., ali nije dobro odvozio. Hrvatski skijaš bio je sporiji od vodećeg Austrijanca Marcela Hirschera 5.78 sekundi. S tim vremenom nije uspio ući u drugu vožnju (12.45 sati). Hirscher je prvi, Ted Ligety drugi, a Fritz Dopfer treći, nakon odvožene prve utrke.

• Zubčić - NIJE ZAVRŠIO
  • Ivica neće voziti u drugoj vožnji. Naš je skijaš trenutno na 36. mjestu.
  • IVICA JE NA STARTU: To mu je 17. sezona u Svjetskom kupu. Na prvom prolazu solidan. Ivica je na drugom prolazu imao gotovo dvije sekunde zaostatka. Neće biti lako ući u drugu vožnju. Kostelić je na kraju na 27. mjestu s čak 5.78 sekundi zaostatka za Hirscherom. Male su šanse da ga vidimo u drugoj vožnji danas.
  • Bez promjena u vrhu. Hircher vodi, Ligety je drugi, Dopfer treći, Raich je na 4. mjestu, a Pinturault je peti. Ivica Kostelić starta će kao 30. Trenutno je na startu 19. skijaš, Sandell.
  • Nakon desetorice skijaša i dalje vodi Austrijanac Marcel Hirscher. Drugi je Amerikanac Ted Ligety s 0.19 sekundi zaostatka, a treći Fritz Dopfer iz Njemačke koji kasni 0.52 sekunde za Hirscherom.
  • Marcel Hirscher! Kakva vožnja Austrijanca. Letio je stazom Austrijanac i preuzeo vodstvo od Ligetyja. Imao je 0.70 prednosti, na kraju tek 0.19, no i to je bilo dovoljno za prvo mjesto. Treći je Fritz Dopfer iz Njemačke.
  • Ted Ligety, pobjednik na ovoj stazi zadnje tri godine, krenuo je sa starta. Amerikanac je bio brži pola sekunde od Benjamina Raicha. Vrlo dobar nastup Ligetyja.
  • Prvi je sa starta krenuo Benjamin Raich. Njegovo vrijeme je 1:15.23.