Komentari 15

Španjolci utišali Berlin i ušli u finale! Nijemci prosuli vodstvo

5

Lorenzo Brown utrpao je 29 koševa, a Španjolska pobijedila domaćina završnice Eurobasketa 96-91 i u nedjelju će od 20.30 igrati s Francuskom za naslov. Njemačku od 17.15 čeka Poljska

Španjolska košarkaška reprezentacija igrat će u nedjeljnom finalu Eurobasketa nakon što je u krcatoj Mercedes-Benz Areni u Berlinu pobijedila domaćina završnice Njemačku 96-91.

Nestvarno djeluje niz Španjolaca na smotrama Starog kontinenta, izborili su i sedmu uzastopnu medalju nakon zlata 2009., 2011. i 2015., srebra 2007. i bronce 2013. i 2017.

EuroBasket Championship - Semi Final - Germany v Spain

U pokušaju da četvrti put u zadnjih šest izdanja dođu do zlata stajat će im Francuska, prvak iz 2013., koja je ranije u petak razbila Poljsku 95-54. Finale se igra od 20.30, a Poljska i Njemačka borit će se za broncu od 17.15. Nijemci ostaju na jedinom zlatu iz 1993., a imaju i srebro iz 2005. Poljaci su u pokušaju da dođu do četvrte bronce na EP-u, prve nakon 55 godina.

Lorenzo Brown bio je nezaustavljiv kod Španjolaca s 29 koševa i šest asistencija, Willy Hernangómez dodao 13, a domaćinu nije pomogao Dennis Schröder koji je utrpao 30 uz osam asistencija.

Španjolska je sredinom druge četvrtine u nekoliko navrata imala devet koševa prednosti, ali Nijemci su se vratili i poveli do odmora uz seriju 19-3 (51-46). U ludom drugom dijelu Njemačka je na ulasku u zadnjih 10 minuta imala +6, sedam minuta prije kraja i +7, ali tu je stala.

Ključnom se pokazala serija 13-0 do 36. minute koja je prednost okrenula na stranu Španjolske, a ni tricama u završnici Nijemci je nisu uspjeli istopiti.