Komentari 48

Francuzi pobijedili favorizirane Norvežane: Sagosen ne može sam, Pardin 'zaključao' gol

Norvežani su uoči utakmice bili favoriti, ali Francuzi su još jednom pokazali da su velesila koju se nikako ne smije otpisati. Wesley Pardin je došao kao zamjena za Gerarda, ali poslije ovog...

Francuska je pobijedila Norvešku u prvom kolu grupe E Svjetskog prvenstva u Egiptu (28-24). Većim dijelom utakmica je bila u egalu, a Francuzi su se uspjeli odvojiti nakon što su se Norvežani svaki put iznova vraćali, ali ni u jednom trenutku nisu imali vodstvo.

Rukometaši za Petrinju 03:03

Francuzi peti favorit za zlato u Egiptu? Moš' mislit. Svi su, pa čak i francuska javnost, mislili da je Francuska u očajnoj formi zbog poraza i remija sa Srbima, no očito je da su se čuvali za nešto puno ozbiljnije. Ionako nije moguće da pokraj Belgije i Grčke ne izbore Euro...

Jesu li sad drugi favoriti kada su pobijedili druge favorite uoči početka natjecanja - Norvežane?

Hrvatska četvrti favorit za zlato! Iza nas nalaze se čak i Francuzi

Francuzi su furiozno ušli u utakmici pa nakon već nekoliko minuta došli do tri gola prednosti. Nisu se uspjeli 'odlijepiti', nisu ni nakon još 'milijun' prilika, ali svaki put kada bi se Norvežani vraćali Francuzi bi ubacili u brzinu više i svaki put došli do nove prednosti.

2021 IHF Handball World Championship - Preliminary Round Group E - Norway v France

Norvežani nisu ni u jednom trenutku utakmice imali vodstvo. Sander Sagosen je golom u zadnjim trenutcima prvog poluvremena omogućio da prvim napadom u drugom poluvremenu krenu po prvo vodstvo. Imali su dvije šanse, nisu uspjeli.

Wesley Pardin je zaključao gol kad je to najviše trebalo i 'omeyerski' uništio Norvežane koji su sve šanse polagali u Sagosena, ali teret današnje utakmice ipak je bio prevelik.

Slovenija razbila Korejce, igrač utakmice zabio - jedan gol!

Zabio je deset golova, a stigao je uz to i asistirati za još nekoliko, no nije mogao sam. Myrhol i Joendal osim njega su jedini koji su zabili tri ili više golova (obojica su zabili po tri).

S druge je strane Kentin Mahe 'uskočio' u cipele Nikole Karabatića i nije razočarao! Zabio je devet golova, od čega prva četiri Francuza. Po četiri su još dodali N'Guessan, Remili i Descat. Pardin je imao nevjerojatnih 19 obrana. Prvotno zamišljen kao zamjena za Gerarda branio je sve i svašta i bio najzaslužniji za seriju 4-0 kojom su Francuzi došli na nedostižnih šest golova prednosti.

Francuzi će sljedeću utakmicu igrati za dva dana (16.siječanj) u 18 sati protiv Austrijanaca koji su izgubili od Švicaraca (28-25), s kojima će Norvežani igrati istog dana u 20.30 sati.

Sortiranje događaja
60'

Gotovo jeee. Francuzi su još jednom pokazali da su "Francuzi" i odigrali fenomenalnu utakmicu protiv Norvežana kada su to svi najmanje očekivali pa čak i njihova domaća javnost.

Sagosen nije mogao danas sve sam. Zabio je pregršt golova i dao svoj maksimum, ali treba još suigrača koji će mu se priključiti.

57'

Norvežani s tri uzastopna gola došla na tri razilike. Mogu li Francuzi izdržati do kraja? Čini se da mogu. Desca je zabio.

53'

I daljee Pardinnn. Pet razlike imaju Francuzi. Kladionice su predviđale pobjedu Norveške, ali ništa od toga čini se. Sedam minuta do kraja Francuzi imaju sve u svojim rukama.

51'

Pardinnnnnn još jednom. Upisao je 16. obranu, a Remili zabio za četiri gola prednosti. Je li gotova utakmica?

50'

Evo nam i VAR-a u Egiptu. Valjda on radi, kad već ništa drugo nije na razini Svjetskog prvenstva.