Splićani prokockali pobjedu u Čačku, Zadar skoro do 'stotke'

2

Zadrani su odlično otvorili utakmicu, u drugoj četvrtini imali i 25 koševa razlike (49-24), pa je nastavak bio puko odrađivanje posla. Ranije u petak je Split kao gost u Čačku izgubio od izravnog konkurenta za ostanak

Košarkaši Zadra u susretu su 11. kola regionalne ABA lige kao domaćini u dvorani Krešimira Ćosića rutinski svladali skopski MZT sa 98-79 (29-16, 28-19, 20-20, 21-24).

POGLEDAJTE: Kockice zauzele Dohu

Zadrani su odlično otvorili utakmicu, u drugoj četvrtini imali i 25 koševa razlike (49-24), pa je nastavak bio puko odrađivanje posla.

Luka Božić ubacio je 27 koševa za Zadar, Karlo Žganec i Marko Ramljak su dodali po 16, dok su Strahinja Mićović sa 22 i Vojdan Stojanovski sa 18 ubačaja predvodili MZT.

Zadar: Utakmica 11. kola AdmiralBet ABA lige između Zadra i MZT-a

Zadar je ovom pobjedom stigao do omjera 7-4, dok je MZT pao na 2-9.

Ranije u petak je Split kao gost u Čačku izgubio od izravnog konkurenta za ostanak Borca sa 89-90 (27-24, 24-23, 21-16, 17-27). Tri i pol minute prije kraja utakmice Split je vodio 87-75, no skandalozno neozbiljnom igrom u završnici u kojoj su u nekoliko navrata bez potrebe završavali napade u petoj sekundi dopustili su domaćima povratak. Radonjić je tricom 50 sekundi prije kraja smanjio na 85-89, potom je Kalajdžić neoprezno izgubio loptu, pa je Radonjić polaganjem smanjio na 87-89 37 sekundi prije isteka vremena. U posljednjem napadu Splita Shorter je promašio tricu pa je Borac dobio priliku da tricom preokrene rezultat. Lopta je došla u kut igrališta do Novakovića koji je pogodio šut za tri i nevjerojatan poraz Splita.

POGLEDAJTE: Kramarić o današnjoj utakmici

Dominik Mavra je sa 22 koša i 10 skokova predvodio Split, Shannon Shorter je dodao 16, a Lewis Sullivan 15, dok su Hunter Hale sa 21, Sava Lešić sa 18 i Aleksa Novaković sa 17 poena bili najbolji kod Borca.

Aco: Vrijeme je da Partizan i Crvena zvezda napuste ABA ligu
Bivši igrač Reala stigao je u Split: Nosit će isti broj kao idol

I Split i Borac su sada na omjeru pobjeda i poraza 3-8.