Splićanke novom pobjedom na korak od Final Foura

1

Odbojkašice Splita 1700 slavile su protiv slovačke Slavije, izravnih konkurentica za Final Four, sa 3-0. Splićanke u utorak igraju 1. kolo CEV Kupa

Odbojkašice Splita 1700 uspjele su napraviti važan korak prema plasmanu među četiri najbolje ekipe u Srednjoeuropskoj ligi, u osmom kolu u Spaladium areni porazile su izravnog konkurenta Slaviju UK iz Bratislave sa 3:0 (25:17, 27:25, 25:17). Splićanke su zasluženo slavile pred 500-tinjak gledatelja, gošćama su dozvolile da im se približe samo u drugom setu, kada su imale set loptu, no na koncu su se uspjele spasiti i napraviti novi uzlet ka konačnoj pobjedi.  Početak utakmice obilježila je Maja Burazer sa nekoliko uzastopnih poena pa su Splićanke već do polovice prvog seta imale osjetnu prednost. Dominacija se nastavila sve do 17:12 u drugom setu, no Slavia se vratila u utakmicu te došla do prigode da za set. Ipak, domaće cure su zadržale koncentraciju i sa nekoliko blokova došle do 2:0. Na početku trećeg seta iz igre je zbog ozljede morala izaći mlada Simona Kosova čiji izostanak Slovakinje nisu mogle nadomjestiti pa je Split 1700 lako došao do šeste pobjede u MEL ligi. Vrlo važnim se pokazao doprinos oporavljene kapetanice Jelene Balić, koja je uz Burazer bila najbolja u redovima domaćih cura. Slijedeću utakmicu Split 1700 igra već u utorak, u 19 sati u Spaladium Arenu dolazi im Dinamo iz Bukurešta. Susret je to prvog kola Kupa CEV-a, natjecanja u kojem Splićanke nastupaju prvi put u povijesti.