Komentari 32

Split preskočio Hajduk: D. Čop dvostruki strijelac protiv Intera

6

Nogometaši Splita u prvoj utakmici 14. kola HNL-a uvjerljivo su slavili kod Intera s 3-0. Igrač susreta je Duje Čop s dva gola, a jedan je dodao Rebić. Debitirao je Hrgović

U prvoj utakmici 14. kola HNL-a RNK Split je u Zaprešiću uvjerljivo slavio s 3-0 protiv zaprešićkog Intera i bar privremeno zasjeo na drugo mjesto ljestvice.

S novih tri boda Splitovci su preskočili gradske rivale Hajduk koji svoju utakmicu igra u subotu s Varaždinom.

'Žuti' nisu uspjeli prirediti još jedno iznenađenje. Nakon što su srušili 'bijele' prošli vikend Zaprešićani nisu imali rješenja protiv gostiju koji su slavili dvama golovima Čopa te jednim Rebića.

Split je došao u vodstvo u samom finišu prvog poluvremena nakon početnog pritiska Intera. U 45. minuti Duje Čop je nanizao tri igrača te pogodio bliži kut Santinija za 1-0. Pitanje pobjednika riješio je Čop drugim golom u 59. minuti udarcem glavom nakon ubačaja Vidića. Za konačnih 3-0 pobrinuo se u 88. minuti Rebić.

Bivši Hajdukov i Dinamov igrač Mirko Hrgović je debitirao za Split nakon što je dobio dozvolu za igranje nakon mjesec i pol dana od potpisa ugovora.

U drugoj utakmici odigranoj u petak Slaven Belupo je u Koprivnici pobijedio Rijeku 1-0 golom Jakšinića u 69. minuti, a Koprivničani su se pobjedom izjednačili bodovno s Hajdukom na trećem mjestu.