Komentari 2

Spust u Cortini: Lindsey Vonn najbrža, Maze odmah iza nje...

1

Amerikanka Lindsey Vonn pobjednica je spusta u Svjetskom kupu koji je održan u talijanskom zimovalištu Cortina d'Ampezzo. Druga je završila Maze, a treća Smith

Amerikanka Lindsey Vonn pobjednica je spusta u Svjetskom kupu koji je održan u talijanskom zimovalištu Cortina d'Ampezzo…

Američka 28-godišnja skijašica odradila je bez pogreške svoju vožnju, te je i ovom prilikom opravdala status najbolje u spustu zadnjih godina. U toj disciplini je četverostruka i aktualna osvajačica Svjetskog kupa osvojila pet uzastopnih malih Kristalnih globusa. Ovo joj je 58. pobjeda u karijeri u Svjetskom kupu, a 29. u spustu.

Vonn je upisala petu pobjedu ove sezone (treću u spustu), ali prvu nakon stanke koju je uzela sredinom prosinca kako bi se potpuno oporavila od želučane viroze, s kojom se mučila od početka sezone.

Drugo mjesto s 43 stotinke zaostatka osvojila je Slovenka Tina Maze, uvjerljivo vodeća skijašica ukupnog poretka, koju je i sama Vonn nedavno proglasila već kao novu osvajačicu Svjetskog kupa u ovoj sezoni.

Tini Maze ovo je već 14. pobjedničko postolje ove sezone, ali prvo u spustu, čime je još jednom dokazala da je u izvrsnoj formi i u brzim disciplinama, nakon što je nedavno u St. Antonu bila četvrta u spustu, a nakon toga pobjednica u superveleslalomu.

Treće mjesto u Cortini osvojila je Amerikanka Leanne Smith sa 89 stotinki sekunde zaostatka za svojom sunarodnjakinjom.

U nedjelju je u Cortini na rasporedu superveleslalom.