Komentari 12

Sramotno loši Ajax izgubio je kod kuće od Anderlechta

1

Mladi Romelu Lukaku s dva je gola Ajaxu zavio u crno i Dinamo i domaćine u Amsterdamu. Gosti su pobijedili 3-1 i skočili na prvo mjesto skupine A

Nama ova utakmica baš ništa ne znači. Trener nam je rekao da su nam važnije utakmice nizozemskog prvenstva. Osigurali smo proljeće u Europi i nije nam važno kako prođemo s Belgijcima, pričali su prije utakmice šestog kola Europske lige protiv Anderlechta nogometaši Ajaxa. No Martin Jol je na teren prekrasne amsterdamske Arene poslao gotovo najbolju postavu i činilo se da je rivalstvo Belgijaca i Nizozemaca preveliko da bi domaćini tako olako krenuli u posljednje kolo iako su bili sigurni u prolaz. Ipak, već u 13. minuti utakmice bilo je jasno da 'to nije to'. Obrana 'kopljanika' mlako je reagirala kod jednog ubačaja iz slobodnog udarca, a fizički moćni tinejdžer Lukaku bez problema je glavom spremio loptu iza Stekelenburga. Bio je to njegov prvi gol u Europi, a drugi je zabio već devet minuta kasnije. I opet na isti način. Ubačaj, skok, glava i gol. Bilo je već 2-0 u 22. minuti, a Lukaku je postao igrač kojeg će se Dinamovi navijači još jako dugo sjećati. Najprije je u Maksimiru u prvom kolu Vrdoljaka učinio smiješnim za pobjedničku asistenciju, a sada je u crno zavio i Ajaxove nogometaše. Do kraja poluvremena zabio je i Legear i nakon samo 45 minuta gosti iz Bruxellesa bili su sigurni u europsko proljeće. I ne samo to. Tim rezultatom osigurali su i prvo mjesto u skupini A. Nije Ajaxu pomogao ni gol Emanuelsona, niti ulazak najboljeg igrača Suareza. Nizozemci su tako pali na drugo mjesto i u ždrijebu će dobiti težeg protivnika no što su očekivali.