Komentari 44

Stigla kazna: Navijači Osijeka polijevali pivo po sutkinji tijekom utakmice protiv Dinama

4

Hrvatski nogometni savez objavio je kazne prvoligašima za sedmo kolo HNL-a. Najstrože je kažnjen Hajduk, ali visoku kaznu dobio je i Osijek, čiji su navijači napravili nekoliko prekršaja.

Osijek: NK Osijek i GNK Dinamo susreli su se u 7. kolu SuperSport HNL-a

'Bijelo-plavi' izgubili su protiv Dinama, koji je u velikom preokretu slavio 3-2 na Opus Areni, a domaći navijači bacali su zgužvane papire na travnjak, zapalili dva vatrometa, osam bljeskalica-stroboskopa i 20 baklji.

Penali koji su uzburkali HNL: Gospodo, umjesto solinskog, izaberite solomonsko rješenje
Pogledajte snimku penala na Periću iz suprotnog kuta...

Osim toga, Osijekovi navijači gađali su predmetima kao što su upaljači i papir pomoćnu sutkinju Sanju Rođak-Karšić, a polijevali su je i pivom. Sve je to zabilježio disciplinski sudac HNS-a Alan Klakočer...

Zagreb: Sanja Rođak Karšić, prva pomoćna sutkinja na utakmici Rudeša i Zaprešića

- NK Osijek se kažnjava zbog toga što su na prvenstvenoj utakmici Osijek - Dinamo domaći navijači u 2. minuti s istočne tribine bacali u teren za igru veći broj predmeta - zgužvane papire u obliku lopte ili aviona, u 34. minuti zapalili dva vatrometa, osam bljeskalica-stroboskopa te dvadeset baklji, dok su gostujući navijači u 64. minuti zapalili 1 baklju, u 76. minuti jednu dimnu bombu i pet bljeskalica-stroboskopa te zbog toga što su domaći navijači s istočne tribine tijekom cijele utakmice gađali predmetima pomoćnu sutkinju Sanju Rođak-Karšić - upaljačima i zgužvanim papirom, te polijevali pivom, čime su počinjeni neredi opisani i kažnjivi po čl. 66. st. 1., u svezi st. 5. istog članka Disciplinskog pravilnika HNS-a, zbog čega se utvrđuje: novčana kazna u iznosu od 4000 eura - stoji u priopćenju.

Navijači Osijeka: Podržali bismo klub kada bi odlučio otkazati domaćinstvo reprezentaciji

Osijek je kažnjen s još 2000 eura zato što su domaći navijači, na cijelom stadionu, tvrdi HNS, skandirali sucu utakmice 'Cigane, cigane'.