Komentari 31

Što je to na Modrićevim nogama uoči utakmice s Nizozemcima?

10

Kapetan 'vatrenih' iza sebe ima dugu i napornu sezonu u kojoj je za Real Madrid i Hrvatsku odigrao više od 60 utakmica. Zato se prije završnice Lige nacija odlučio za 'cupping' terapiju koja pomaže pri oporavku mišiča

Hrvatska nogometna reprezentacija odradila je trening dan uoči polufinala Final foura Lige Nacija, u kojem će 'vatreni' za finale igrati protiv domaćina Nizozemske.

POGLEDAJTE VIDEO: 24sata na treningu 'vatrenih' u Rotterdamu

Nakon obraćanja javnosti, Luka Modrić i izbornik Zlatko Dalić pridružili su se ostatku reprezentacije na treningu nedaleko od De Kuip stadiona gdje će Hrvatska igrati protiv Nizozemske.

Rotterdam: Trening hrvatske nogometne reprezentacije uoči utakmice protiv Nizozemske

Prvih 15 minuta treninga bilo je otvoreno za javnost, a u redovima reprezentacije vlada dobra atmosfera. Marcelo Brozović (30) pridružio se 'vatrenima' i trenirao je samo nekoliko dana nakon finala Lige prvaka, u kojem je njegov Inter izgubio 1-0 od Manchester Cityja.

Poznati Rumunj sudi Hrvatima i Nizozemcima: Bio na Maksimiru
Vodič za navijače: Pivo već za tri i pol eura, sira u izobilju, ulica posvećena treneru Dinama...

Brozović je bio vidno dobro raspoložen, čemu svjedoči i šaljivi trenutak s Modrićem, koji mu je dodirivao kopačke.

POGLEDAJTE VIDEO: PRVI TRENING VATRENIH U ROTTERDAMU

Što je to na Modrićevim nogama?

Modrić se na treningu pojavio s misterioznim krugovima na nogama. Radi se o o drevnoj kineskoj metodi uklanjanja bolova u mišićima. Zove se cupping terapija, a prakticira se u kombinaciji s masažom, ovisno o problemu.

Rotterdam: Trening hrvatske nogometne reprezentacije uoči utakmice protiv Nizozemske Rotterdam: Trening hrvatske nogometne reprezentacije uoči utakmice protiv Nizozemske

Provodi se putem cupping čaša, koja se postave na bolna mjesta, a one isisavaju zrak i tako stvaraju vakuum. Tako se mišićno tkivo prokrvljuje i poboljša se cirkulacija u krvi, s čime se olakša razgradnja mliječne kiseline.

Daliću se ne sviđa objavljivanje sastava: Vi ste ih iznenadili, ali to je posao. Idemo po medalju
Luka prije Nizozemske: Odlučio sam dokad ću igrati za 'vatrene'

Kapetan hrvatske reprezentacije ove je sezone odigrao 63 službene utakmice za 'vatrene' i Real Madrid. Iako na leđima ima 37 godina, Modrić je spreman za još jedan veliki izazov.

POGLEDAJTE VIDEO: NAVIJAČI 'ZAPALILI' ROTTERDAM

Želi osvojiti trofej Lige Nacija s reprezentacijom, a čini se kako čini sve kako bi bio u idealnoj fizičkoj spremi nakon duge i teške sezone.