Komentari 40

Što rade stoper od 30 milijuna eura i prvi golman Engleske? 'Jedan od najgorih braniča ikad'

Ovo nije pošteno! Zašto ja ne mogu postati nogometaš multimilijunaš, a on može, piše jedan korisnik Twittera nakon užasne partije engleskog kapetana protiv Njemačke u Londonu

Engleska nogometna reprezentacija protiv Njemačke je demonstrirala kako se ne smije igrati obrana. Sva tri gola koja je primila bila su plod velikih pogrešaka pa je remi 3-3 na Wembleyu još i dobar. Ali i ostavlja brojne upitnike iznad glave izborniku Garethu Southgateu.

Kapetan Harry Maguire (29) uvijek je pod povećalom, a kad bude krivac za dva gola, onda je jasno da su kritičari dobili loptu na volej. Tako ne igraju ni braniči puno jeftiniji od 30 milijuna eura, koliko Transfermarkt procjenjuje igrača Manchester Uniteda. A prije tri godine platili su ga 87 milijuna eura!

POGLEDAJTE VIDEO: Italija - Engleska 4-3 (finale Eura)

Italija - Engleska 4-3 (finale Eura) VIDEO

Maguire je u 50. minuti, ničim izazvan, krivo dodao Nijemcu Jamalu Musiali, a onda ga još i faulirao za penal. Sudac Danny Makkelie isprva to nije tako vidio, ali reagirali su u VAR sobi i dali mu drugu šansu.

"Ovo nije pošteno, totalno nepošteno! Zašto ja ne mogu postati nogometaš multimilijunaš, a on može", napisao je jedan tviteraš.

Ilkay Gundogan zabio je iz penala, a to nije bio jedini kiks Maguirea. Petnaest minuta poslije, duboko u polovici Nijemaca, izgubio je loptu iz čega se razvio brzi protunapad. Završio ga je Kai Havertz krasnim golom.

"Harry Maguire jedan je od najgorih braniča koje sam vidio u engleskom dresu. Imao je više nego dovoljno prilika, vrijeme je da priliku dobiju igrači poput Tomorija i Whitea koji su zapravo u formi i igraju dobro", napisao je engleski navijač na Twitteru.

"Da budem iskren, osjećam se loše zbog Maguirea. Molim te, Harry, podigni glavu i nastavi dalje, čovječe. Napusti Manchester United. Zasjat ćeš drugdje, to nije klub za tebe", javio se drugi.

UEFA Nations League - Group C - England v Germany
VIDEO Krcati Wembley prvi put zapjevao novu englesku himnu

Engleska se uspjela dići iz ponora i do 83. minute preko Lukea Shawa, Masona Mounta i Harryja Kane aod 0-2 stići na 3-2, ali veselje nije dugo trajalo jer je golmanu Newcastlea Nick Pope ispala lopta kod udarca Sergea Gnabryja, a Havertz je lako pospremio odbijanac.

Sve golove s utakmice Engleska - Njemačka možete pogledati OVDJE.

Englezi su tako završili Ligu nacija bez pobjede i ispadaju u niži rang, a Pope je na SofaScoreu dobio katastrofalnu ocjenu 4,9. Oživio je tako duh Scotta Carsona koji je na sličan način poklonio dva gola Hrvatskoj u čuvenoj pobjedi na istom stadionu 2007.