Komentari 47

Užas u Varaždinu: Nogometašu pukle obje kosti potkoljenice na utakmici, igračima je pozlilo!

7

Golman Orijenta Kristian Boglić pokušao je izbiti loptu pa u škare uhvatio krilnog napadača Varaždina Leonarda Vuka, kojem su pukle tibija i fibula. Hitna ga je prevezla na operaciju

Ružne scene u Varaždinu na derbiju prvog proljetnog kola 2. HNL između istoimenog domaćina i Orijenta. Riječ je ujedno o derbiju 2. HNL, budući da su se susrele vodeća i drugoplasirana momčad. Varaždin je pobijedio 2-1.

POGLEDAJTE VIDEO: Varaždin osvanuo u novom ruhu

Stadion Varteksa 00:09

Već u drugoj minuti nastavka dogodila se teška ozljeda njihova igrača. Nakon sudara Leonarda Vuka i gostujućeg vratara Kristiana Boglića, Vuk je pao i ostao ležati.

Na utakmici između NK Varaždin i NK Orijent 1919. Leonard Vuk slomio nogu
Na utakmici između NK Varaždin i NK Orijent 1919. Leonard Vuk slomio nogu Na utakmici između NK Varaždin i NK Orijent 1919. Leonard Vuk slomio nogu

Vuku su pukle obje potkoljenične kosti - tibija i fibula. Igrači nisu mogli vjerovati što se događa. a nekima je skoro i pozlilo. Kapetan Igor Postonjski ostao je uz Vuka dok ga hitna nije prevezla do varaždinske bolnice.

Kako doznajemo, Vuka će odmah operirati i imobilizirati mu potkoljenicu. On je tek prije nekoliko tjedana stigao u Varaždin nakon što je u prvom dijelu sezone bio na posudbi u Međimurju.

Na utakmici između NK Varaždin i NK Orijent 1919. Leonard Vuk slomio nogu Na utakmici između NK Varaždin i NK Orijent 1919. Leonard Vuk slomio nogu Na utakmici između NK Varaždin i NK Orijent 1919. Leonard Vuk slomio nogu

Orijent je u trenutku ozljede imao vodstvo zahvaljujući golu Dine Dukađina iz 30. minute, no Varaždinci su smogli snage i preokrenuli u samo dvije minute. Dominik Mulac zabio je autogol u 68., a u 70. je Niko Domjanić zabio za konačnih 2-1.

Igralo se 10 minuta sudačke nadoknade zbog pružanja pomoći. Varaždin je nakon ove pobjede prvi.