Komentari 62

Sturridge i Suarez najzaslužniji za novu pobjedu Liverpoola...

4

'Redsi' su u poveli u 28. minuti golom Sturridgea. Osam minuta kasnije za 2-0 zabio je Suarez. Na 2-1 smanjio je Giaccherini. Pobjedu Liverpoola potvrdio je Suarez

Luis Suarez odradio je suspenziju od deset utakmica  zbog toga što je 21. travnja ugrizao Branislava Ivanovića na utakmici protiv Chelseaja, a u nedjelju je napokon zaigrao je za Liverpool u prvenstvu. Bolji povratak nije mogao zamisliti, u pobjedi na gostovanju kod Sunderlanda 3-1 Urugvajac je zabio dva gola.

'Redsi' su poveli u 28. minuti nakon ubacivanja iz  kornera Stevena Gerrarda. Kolo Toure je prebacio loptu na drugu stativu gdje ju je dočekao Sturridge i posremio iz blizine u mrežu za 1-0.

Samo osam minuta kasnije Liverpool je udvostručio vodstvo. Sturridge je probio po desnoj strani i odlično ubacio za Suareza koji je na drugoj stativi nečuvan pospremio loptu u mrežu za 2-0.

U 52. minuti Giaccherini je smanjio na 2-1, a pobjedu Liverpoola u 88. minuti potvrdio je Suarez. Još je jednom Urugvajcu za gol asistirao Sturridge.

Liverpool je pobjedom skočio na drugo mjesto prvenstvene ljestvice s 13 bodova, dva manje od vodećeg Arsenala.

U drugoj utakmici 6. kola nedjeljnog programa Premiershipa Norwich je pobijedio na gostovanju kod Stokea 1-0 golom Howsona u 34. minuti.