Komentari 14

Suarez Urugvaju nakon 40 godina donio četvrtfinale!

16

Ajaxov napadač Luis Suarez dvama pogocima je srušio neugodnu Južnu Koreju (2-1). Urugvaju je to prvo četvrtfinale nakon SP-a u Meksiku 1970.

Urugvaj je prvi četvrtfinalist svjetskog prvenstva u Južnoj Africi! Južnoamerikanci su započeli sa svojom dominacijom i u 'knock-out' fazi. Dvostruki svjetski prvaci opravdali su ulogu blagog favorita protiv neugodne Južne Koreje slavljem od 2-1. Azijci su mogli zagorčati Urugvaju, no nebesko-plavi su bili sabraniji i konkretniji. Početak utakmice krenuo je silovito po Urugvaj koji je već u osmoj minuti došao u vodstvo. Luis Suarez nakon ubačaja Forlana iskoristio je katastrofalnu grešku korejskog golmana SungrYonga koji je zaboravio uhvatiti loptu. Ajaxov napadač nije imao težak posao poslati loptu u praznu mrežu. Do kraja poluvremena igra se potpuno umrtvila, a nastavak je pružio sasvim drugo lice Korejanaca čiji je pritisak urodio plodom u 68. minuti. Urugvajski golman vraća uslugu. Muslera također kasni na loptu što iskorištava ChungYong za izjednačenje 1-1. Korejci su neshvatljivo pali, a majstor Luis Suarez je to na najbolji način iskoristio. S ruba 16-erca lijevo iskosa poentirao je u suprotni kut korejskog golmana za 2-1 što se na kraju ispostavilo konačnim ishodom. Urugvaj je nakon punih 40 godina ušao u četvrtfinale SP-a. Zadnji put im je pošlo za rukom u Meksiku 1970. U četvrtfinalu će čekati pobjednika iz susreta SAD-a i Gane koja se igra u 20.30 sati.