Komentari 119

Sunderland nakon Man. Cityja san o tituli ukrao i Chelseaju

14

Chelsea je na Stamford Bridgeu izgubio od Sunderlanda 1-2 i tako ostao bez prilike da eventualnom pobjedom u sljedećem kolu na Anfieldu protiv Liverpoola osvoji titulu

Nogometaši Sunderlanda u svojoj borbi za ostanak u elitnom društvu Premiershipa zapravo su najvjerojatnije odlučili prvaka Engleske. Nakon što su u prošlom kolu odigrali 2-2 protiv Manchester Cityja primivši gol u 89. minuti, danas su u 35. kolu engleskog prvenstva na Stamford Bridgeu svladali Chelsea 2-1 i tako zapravo razveselili sve navijače Liverpoola.

Iako je momčad Josea Mourinha povela u 12. minuti kada je Samuel Eto'o zabio nakon kornera koji je s lijeve strane izveo Willian, gosti su izjednačili već šest minuta kasnije kada je Connor Wickham, također nakon kornera s lijeve strane i udarca Colbacka koji je ostao neobjašnjivo sam na nekih 20 metara, odbijenu loptu pospremio iz leđa golmana Schwarzera

U 81. minuti Azpilicueta se na lijevoj strani poskliznuo i izgubio loptu koju je uzeo Altidore, sjurio se u šesnaesterac gdje ga u izglednoj prilici za gol s leđa ruši Azpilicueta, a sudac Mike Dean pokazuje na bijelu točku odakle je precizan Fabio Borini za novi šok domaćih navijača.

Sve skupa je izrazito teško podnijela klupa domaćina na kojoj se Jose Mourinho smijao od uha do uha, dok su ostali bili izrazito žestoki u vrijeđanju suca Deana. U svemu je pretjerao pomoćni trener Rui Faria kojem je Dean pokazao crveni karton.

Pokušavao je Chelsea sve što je mogao do kraja utakmice, no momčad Gusa Poyeta je izdržala i dodatnih šest minuta sudačke nadoknade i osvojila vrijedne bodove u borbi za ostanak u ligi.

Prvi poraz Mourinha na Stamford Bridgeu došao je zapravo u najgorem mogućem trenutku jer je gubitkom ovih bodova Chelsea ostao bez prilike da eventualnom pobjedom u sljedećem kolu na Anfieldu protiv Liverpoola osvoji naslov prvaka. Ovako Liverpool ima priliku da sutrašnjom pobjedom protiv Norwicha pobjegne Chelseaju na pet bodova prednosti.

Ranije su Aston Villa i Southampton odigrali bez golova, dok su Cardiff i Stoke zabili po gol za remi. Swansea je pobijedio 2-1 na gostovanju kod Newcastlea dok je Crystal Palace slavio 1-0 kod West Hama. U ranijem terminu Tottenham je kod kuće s 3-1 svladao Fulham