Komentari 4

Superkombinacija: Kostelić osmi, Dim 12. u Francuskoj

1

Svjetska skijaška elita preselila se u Val d'Isere gdje se danas vozila superkombinacija. Ivica Kostelić je osvoji osmo, a Zrnčić-Dim 12. mjesto

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić napokon se vratio utrkama Svjetskog kupa nakon ozljede leđa. U Val d'Isereu se danas vozi superkombinacija, a nakon utrke Super G-a Ivica Kostelić je bio plasiran na 12. mjestu. Nakon toga na rasporedu je bila jedna utrka slaloma, a Ivičin zaostatak za vodećim Vilettom iz super G-ja (+1.56) davala mu je veliku mogućnost da nakon današnje utrke 'ubere' nešto bodova u Svjetskom kupu. Drugi naš skijaš Natko Zrnčić Dim doskijao je do 21. mjesta nakon superveleslaloma.
Prvi je na red od naša dva skijaša došao Natko, koji je odlično skijao u slalomu te je trenutačno na osmom mjestu ukupno. Ubrzo nakon njega sa starta je krenuo i Ivica Kostelić.
Najbolji hrvatski skijaš odmah na startu slaloma imao je problema i tijekom cijele utrke nikako nije uspio uhvatiti svoj 'profesorski' ritam između vrata. Na kraju je uspio nešto popraviti, no to nije bilo dovoljno za preuzimanje vodstva nakon slalomske utrke. Ivica je trenutačno peti, a vodeći su Moelgg i Baumann ispred Millera i Larssona. Benjamin Raich odskijao je odličnu slalomsku utrku i s najboljim vremenom preuzeo vodstvo. Ivica je pao na šesto mjesto, a Natko je 10.
Na kraju je Ivica Kostelić osvojio osmo mjesto u Val d'Isereu, a drugi naš skijaš Natko Zrnčić-Dim je osvojio odlično 12. mjesto. Pobjednik je Raich ispred Hirschera i Moelgga.