Komentari 207

Villa zabio "svojoj" Barceloni, Neymar je spasio Katalonce...

7

Atletico Madrid i Barcelona odigrali su 1-1 u prvoj utakmici Superkupa. Atletico je poveo golom Davida Ville. Neymar je u drugom dijelu spasio Barcu golom za 1-1...

Zabio je iz voleja i otrčao iza gola. Uz smiješak je slavio dok su mu suigrači čestitali. Davidu Villi nakon utakmice prišli su Victor Valdez i Javier Mascherano. Valdez kao da ga je pitao: "Pa zar ti je morala baš tako sjesti?". Mascherano mu je u šali stavio ruku na glavu i odgurnuo ga.

David Villa bio je junak večeri u prvoj utakmici Superkupa iako je Atletico odigrao 1-1 protiv Barcelone što mu ne daje baš previše nade uoči uzvrata na Nou Campu gdje je Levante u prvom kolu dobio sedam komada.

No Atletico je u prvom dijelu pokazao kako ima lijek za Barcu. Katalonci su bili neprepoznatljivi. U 12. minuti Villa je napravio ono zbog čega su ga doveli. Sjajna kontra, a Villa ju završava fantastičnim volejem kraj nemoćnog Valdeza. Ludilo na Vicente Calderonu.

Villa je bio posebno motiviran za utakmicu protiv svog bivšeg kluba. U prvom dijelu imao je više pokušaja na gol (4) nego cijela momčad Barcelone (3).

Diego Simeone nadmudrio je Gerarda Martina u prvih 45 minuta. Bio je ovo i njihov prvi okršaj u Primeri, ali ne i prvi u povijesti. Već su igrali jedan protiv drugoga, Diego je bio u Velezu, a Martino u Newell'su, no ovo je bio njihov prvi trenerski okršaj.

Messi ostao na klupi, Barca proigrala

Izgledalo je da Barca ne bi zabila da se igra 180 minuta. No onda je Martino napravio ključan potez. U svlačionici je na poluvremenu ostavio Lea Messija. I Barca je odmah zaigrala bolje.

Redale su se šanse Barcelone, ali čudesni golman Atletico Madrida Courtois branio je fantastično. U drugom dijelu ušao je i Neymar i spasio Katalonce. Alves je nabacio, a Brazilac je nebeskim skokom zabio za 1-1. Bioje to Neymarov prvi gol u službenim utakmicama za Barcelonu.