Suton i Michigan State za naslov protiv N. Caroline

1

Goran Suton je protiv Connecticuta postigao četiri poena, a njegov je Michigan State slavio 82-73. Za naslov igraju u ponedjeljak

Michigan State, za koji igra potencijalni hrvatski reprezentativac Goran Suton, pobjedom u polufinalnoj utakmici NCAA Final Foura nad Connecticutom 82-73 plasirao se u veliko finale.
Suton je u pobjedi Spartansa sudjelovao sa četiri koša, uz sedam skokova, po dvije asistencije i ukradene lopte, te jednom blokadom za 28 minuta, koliko je proveo  na parketu. U napadu je bio dosta rezerviran, no zato je u obrani odradio lavovski dio posla, dobro je čuvao gorostasnog, 221 cm visokog centra Connecticuta Hasleema Thabeeta, od koga se očekuje da nastavi dominaciju sjajnih afričkih centara u NBA ligi.
Spartansi su slomili otpor UCONN-a tek pred kraj susreta sa nekoliko sjajnih obrana i brzih kontranapada, koji su ih odveli u treći NCAA finale u povijesti sveučilišta, u kome će se u ponedjeljak navečer sastati sa North Carolinom, koja je u drugom polufinalu bila bolja od Villanove sa 83-69.
Polufinalne oglede u Ford Field centru gledalo je čak 72.456 gledatelja čime je postavljen i novi rekord NCAA Final Foura, a analitičari procjenjuju da je posrnula ekonomija Detroita dobila direktnu injekciju od oko 50 milijuna dolara.  Indirektni financijski učinak je i puno veći jer su završni turniri NCAA popularniji čak i od finala NBA lige.
Spartanse je iz prvih redova Ford Fielda bodrio i njihov nekadašnji student Magic Johnson.