Komentari 12

Sve su dalje od prvog mjesta: Hokejaši izgubili od Estonaca

1

Hrvatska hokejaška reprezentacija doživjela je i drugi poraz na Svjetskom prvenstvu Divizije II. Nakon poraza od Španjolaca 3-2, istim rezultatom izgubili su od Estonije

Nešto manje od dvije minute prije kraja utakmice Estonija je zabila pobjednički pogodak za 3-2 i hrvatsku hokejašku reprezentaciju dodatno udaljila od borbe za prvo mjesto.

Loša je prva trećina u 2. kolu Svjetskog prvenstva Divizije II skupine A koštala Hrvatsku novog neuspjeha na Islandu. Nakon dosta nesretnog izgubljene utakmice od španjolskih "oklopnika“ u 1. kolu, Estonija je identičnim rezultatom 3-2 nanijela hrvatskoj reprezentaciji i drugi poraz dok su Estonci drugom pobjedom potvrdili status favorita za proboj u viši rang svjetskog hokeja na ledu.

Prvi se puta mreža Mate Tomljenovića zatresla u 6. minuti kada je kod igrača više za Estonce Rooba uspješno okončao akciju Petrova i Lahesalua, da bi minutu prije kraja prve dionice igre na 2-0 povisio Sibirtsev. Povratak Hrvata nagovijestio je Joel Prpic zgoditkom točno na polovici 2. trećine, na asistenciju Kennetha Macaulaya i to u trenucima kada smo igrali s igračem više. Za poravnanje je zabio Igor Lazić na proigravanje Prpica u 51. minuti, no krah hrvatskih nadanja za proboj u viši rang natjecanja na Islandu donio je pogodak Andrejeva u 59. minuti.

Izabranicima Michaela Shea nije pomoglo niti 30 obrana Mate Tomljanovića, a iznimno je raspoložen bio i njegov kolega na golu Estonaca Koitmaa zaustavivši 35 protivničkih udaraca.