Komentari 5

Švedski mediji krive Janssona: 'Nevjerojatno tužno i iritirajuće'

Hrvati su bili nadmoćni u prvom poluvremenu te su imali prednost od 1-0, ali dobra predstava u drugom poluvremenu zaslužila je barem bod. Ipak, kasna greška rezultirala je porazom, piše švedski SVT

Valja priznati, Šveđani su bili odlični u drugom dijelu, posebno u posljednjih pola sata, ali Hrvatska je na kraju ipak slavila s 2-1 (1-0). Dugu loptu poslao je Duje Ćaleta-Car, krivo je let lopte procijenio Pontus Jansson i tako si zacementirao glavno mjesto u naslovima švedskih medija. Andrej Kramarić zabio je za 2-1 i srušio snove švedskih kolega mogućoj pobjedi u samom kraju susreta, ali i o bodu.

Zagreb: Hrvatska ugostila Švedsku u 3. kolu Lige nacija

- Napraviti toliko i tako se hrabro boriti, a na kraju otići kući praznih ruku. Poraz u apokaliptičnim uvjetima, poraz od kvalitetnog protivnika - ipak je na kraju, poraz. Pogreška Pontusa Janssona možda je povezana s vremenom, ali neko je vrijeme izgledao kao najumorniji na terenu - napisali su u švedskom Aftonbladetu.

Šveđani odbili prevoditi izjave izbornika?! 'Suđenje je bilo domaćinsko, a ono je bio penal'

Teško je pao ovaj poraz Šveđanima jer su sad bez bodova na posljednjem mjestu trećoj grupi elitne skupine Lige nacija.

Trening Hrvatske nakon Švicarske 03:23

- Hrvati su bili nadmoćni u prvom poluvremenu te su imali prednost od 1-0, ali dobra predstava u drugom poluvremenu zaslužila je barem bod. Ipak, kasna greška rezultirala je porazom. Pokazali su da mogu igrati dobar nogomet i onda dobili takav gol - piše SVT, a Emil Forsberg iz reprezentacije dodaje:

UEFA Nations League - League A - Group 3 - Croatia v Sweden

- Osjećamo se prokleto kad dobijemo takav usr*ani gol.

U tužnom tonu javio se i kolega Anel Avdić koji je na hrvatskom jeziku postavljao pitanja na konferencijama za novinare.

Krama: Mogao bih biti i sretniji; Vlašić: Ono s Francuzima nije realno... Sad ćemo se pokazati

- Kiselo - nevjerojatno tužno i iritirajuće. No, pozitivna stvar je drugo poluvrijeme, a tako smo trebali igrati od početka. Bilo je to jako dobro - razgovarali smo nakon 45 minuta da nam se takvo poluvrijeme ne smije ponoviti. Sad se moramo fokusirati na Portugal - stoji u tekstu Expressena uz izjave Dejana Kuluševskog.

Bilo kako bilo, nastupom u posljednjoj trećini utakmice Šveđani su pokazali kako mogu igrati, ali kući se vraćaju praznih ruku. 'Na tapeti' jest Jansson, ali kako kažu, osim rezultata, sve je bilo dosta dobro.