Komentari 29

Švedsko čudo u Berlinu među spektakularnijim preokretima

6

Njemačka nikad u povijesti nije ispustila četiri gola prednosti. Ibrahimović i društvo zabili su im toliko u pola sata. Jedan navijač stavio je sve što ima na pobjedu "elfa"

Nogomet je jednostavan sport, 22 igrača naganjaju loptu 90 minuta i na kraju Nijemci prospu četiri gola prednosti, parafrazirao je jučer na Twitteru svoju legendarnu uzrečicu Gary Lineker.

“Sat vremena raja i pola sata pakla” stoji na naslovnici tiražnog njemačkog Spiegela dan nakon što je njihova reprezentacija u Berlinu ispustila četiri gola prednosti u posljednjih 30 minuta utakmice.

Nikad u povijesti takvo nešto nisu doživjeli.

- U 60. minuti izgledalo mi je kao da ne možemo izgubiti - rekao je izbornik Joachim Löw, ali Zlatan je mislio drukčije.

- Svašta sam proživio u nogometu, ali ovakvo nešto nikada - rekao je Ibrahimović, čijim golom je u 62. minuti počeo veliki preokret.

A nekoliko minuta ranije, pri rezultatu 4-0, jedan je kladitelj uplatio životnu ušteđevinu, čak 40.000 eura, na pobjedu Njemačke. I otišao na večeru. Kad se vratio kući i doznao rezultat, od šoka je zanijemio.

- Tri godine sam štedio taj novac - utučen je navijač.

Najveći preokreti u nogometu

Dražan je zabio dva za preokret

Za jedan od najspektakularnijih preokreta zaslužan je Dražan Jerković. Jugoslavija je gubila 3-4 protiv Francuske na EP-u ‘60. Dražan Jerković zabio je dva u zadnjih 10 minuta.

Turci su okrenuli 0-2 za 15 minuta

Česi su 15 minuta prije kraja imali 2-0, ali Turska je pobijedila 3-2 i izborila četvrtfinale Eura 2008. Protiv Hrvatske...

‘Redsi’ su se vratili nakon 3-0 u finalu

Milan je na poluvremenu finala LP-a 2005. protiv Liverpoola vodio 3-0, ali Englezi su izjednačili pa pobijedili na jedanaesterce.

U Montpellieru znaju kako je Nijemcima

Francuski Montpellier je 1995. imao 4-0 protiv Marseillea. Baš kao Nijemci. Do kraja susreta gosti su preokrenuli na 5-4.