Komentari 13

Tako to radi Arjen Robben: Dva komada već u debiju!

6

Bayern je konačno pobijedio, 3-0 je u Münchenu pao aktualni prvak Wolfsbug, a prvo ime utakmice bio je igrač koji je došao dan prije ovog ogleda

U četvrtak navečer je sa širokim osmijehom stigao u München, u petak je potpisao ugovor na četiri godine, a u subotu je - trpao. Arjen Robben je očito dečko koji ima stila, zna kako se predstaviti ljudima. Navijačima Bayerna predstavio se s dva gola, odveo je Bavarce do prve ovosezonske pobjede tek u četvrtom kolu i pokazao da bi za ovu ligu ipak mogao biti - prejak. Ne Bayern, već Robben. Pogotovo u kombinaciji s Riberyjem, ako Francuz ostane, Bayern će i u Ligi prvaka biti itekako opasan...
Louis van Gaal je krenuo bez ijednog od njih, a s Pranjićem na lijevoj strani obrane i Olićem u napadu. I u prvom poluvremenu Bayern je poveo 1-0 golom Gomeza, no ni to Van Gaalu nije bilo dovoljno dobro. I zato je već na poluvremenu Hamita Altintopa ostavio u svlačionici.
- Arjen, ulaziš! Ajde, riješi to - 'zamolio' je nizozemski stručnjak svog sunarodnjaka.
I ovaj je to shvatio doslovno. Proveo je u igri 23 minute do prvog gola u svom debiju. Pet minuta ranije umjesto Olića ušao je Ribery i to je bilo ključno. Ribery asistencija, Robben gol. Tako se dogodilo povišenje rezultata na 2-0, a takva je kombinacija dovela i do trećeg gola i konačnih 3-0. Pranjić kraj utakmice nije dočekao na terenu, u 57. minuti umjesto njega je ušao Edson Braafheid.