Talijani prosuli sve, Francuzi opet sretno do polufinala EP-a!

Fontecchio je kod 77-75, samo 16 sekundi prije kraja, promašio oba slobodna bacanja. Na drugoj strani je Huertel zabio za 77-77, a Fontecchio promašio za pobjedu i polufinale

Francuski košarkaši prošli su kao pobjednici kroz novu dramu na EuroBasketu, u četvrtfinalnom ogledu u Berlinu pobijedili su Italiju nakon produžetka 93-85 (77-77).

U osmini finala Francuska je iznimno sretno, također nakon produžetka, pobijedila Tursku, a ovaj put su talijanski košarkaši imali sve u svojim rukama, ali i prosuli.

EuroBasket Championship - Quarter Final - France v Italy

Francuska je od početka povela te je stalno držala Talijane na šest-sedam poena razlike. Talijani nisu kao protiv Srbije bili raspoloženi s dalekometnim šutovima. Francuska je, pogotovo u drugoj četvrtini, dominirala obranom i djelovala je mnogo bolje.

U trećoj četvrtini Francuska je otišla i na deset poena razlike, ali u završnici te četvrtine dogodila se potpuna francuska blokada. Talijani su se raspucali za tri poena i u tili čas okrenuli rezultat. Po prvi puta su poveli te su stvorili šest poena razlike (62-56) uoči zadnje četvrtine. Dvije minute prije kraja imala je Italija 75-68, ali i to im je bilo premalo.

Fontecchio je kod 77-75, samo 16 sekundi prije kraja, promašio oba slobodna bacanja. Na drugoj strani je Huertel zabio za 77-77, a Fontecchio promašio za pobjedu i polufinale. U produžetku, kraj shrvanih Talijana, dominirala su Francuzi koji će u polufinalu igrati protiv pobjednika dvoboja Slovenije i Poljske.

Kod Francuske je Thomas Huertel dao 20 koševa, a Rudy Gobert je ubacio 19 poena uz 14 skokova. Kod Talijana su Marco Spissu i Simone Fontecchija ubacili po 21 poen.

U utorak su međusobni polufinalni meč na EuroBasketu osigurali košarkaši Španjolske i Njemačke. Španjolska je bila bolja od Finske 100-90, dok je Njemačka nadigrala Grčku sa 107-96.

Oba polufinala na rasporedu su u petak, a finale i ogled za treće mjesto u nedjelju.