Komentari 25

Talijani tvrde: Juve ne vraća Pjacu, i Fiorentina se misli...

1

Juventus je Marka Pjacu za dva milijuna eura posudio Fiorentini, a 23-godišnjak je u 11 nastupa zabio tek jedan pogodak... Firentinci će ga zadržati do lipnja, no teško da će ga zadržati

Juventus je u srpnju 2016. godine doveo Marka Pjacu za 23 milijuna eura, a čini se kako, dvije i pol godine kasnije, torinski klub polako gubi strpljenje za 23-godišnjeg hrvatskog reprezentativca, a ista je situacija i u Fiorentini, gdje ga je stara dama ove sezone poslala na posudbu, doznaje talijanski Goal.

Pjaca je ove sezone u 11 nastupa zabio tek jedan pogodak, a u nijednom od 11 nastupa ga trener Stefano Pioli nije na terenu zadržao svih 90 minuta.

Iako ga Fiorentina ne misli vratiti nazad u Torino tijekom zimskog prijelaznog roka te je izgledno kako će ga zadržati do kraja sezone, nerealno je očekivati kako će klub iskoristiti opciju kupovine za 20 milijuna eura koja je dio dogovora o posudbi vrijednoj dva milijuna eura.

A ni u Juventusu nisu sigurni da ga žele...

Time se nastavljaju Pjacini problemi, koji ga prate sve od dolaska u Torino. U listopadu prve sezone u Italiji odmah se ozlijedio, i to na dva i pol mjeseca, a tek tri mjeseca nakon povratka, imao je ozljedu ligamenata u koljenu, čime je izgubio i sezonu.

Nakon povratka, poslan je na posudbu u Schalke, a tamo je u devet utakmica odigrao niti 400 minuta te zabio dva pogotka uz jednu asistenciju. Činilo se da bi ova sezona napokon mogla biti povratak na pravi put...