Komentari 13

Tijesna pobjeda Cedevite kod Szolnokija: Ide na Budućnost

1

Zahvaljujući pobjedi nad Szolnokijem u Mađarskoj 74-67, Cedevita je potvrdila treće mjesto u prvom dijelu ABA lige. Protivnik u polufinalu doigravanja bit će Budućnost

Košarkaši Cedevite potvrdili su treće mjesto u osnovnom dijelu ABA lige pobjedom na gostovanju kod Szolnokija. Izabranici Jasmina Repeše slavili su 74-67 i tako izbjegli Crvenu zvezdu u polufinalu regionalnog natjecanja.

Zagrepčani su držali kontrolu veći dio utakmice. Poslije prvih deset minuta vodili su 20-14, a na poluvremenu velikih 37-23. Domaćini su, međutim, u nastavku zaigrali bolje i na ulazu u posljednjih deset minuta smanjili na 54-50, prije toga kratko su bili na "minus tri".

Pobjeda Repešinih u završnici ipak nije dolazila u pitanje. Serijom 5-0 otišli su na 59-50 i do kraja rutinski održavali prednost do konačnih 74-67. Najbolji je u redovima pobjednika bio Miro Bilan sa 17 poena i sedam skokova, 11 je pridodao Pilepić, a deset Barać. Kod Szolnokija istaknuo se Jones s 13 koševa.

Protivnik Cedeviti u polufinalu bit će Budućnost koja je u dramatičnom izravnom dvoboju za drugo mjesto svladala Partizan u Podgorici 83-79. Partizan će se tako kao četvrtoplasirani suprotstaviti Crvenoj zvezdi u seriji na tri pobjede. Zvezda i Budućnost imaju prednost domaćeg terena u prve dvije utakmice, kao i u eventualnoj odlučujućoj petoj.

U utakmici koja nije odlučivala o plasmanu Cibona je nakon devet poraza zaredom seriju prekinula pobjedom nad Levskim iz Sofije u Draženovu domu (85-69) i sezonu zaključuje kao 11. momčad lige. Levski je uvjerljivo posljednji s dvije pobjede u 26 utakmica. Zadar je u subotu svladao Metalac Farmakom u Višnjiku 85-69 i potvrdio sedmu poziciju.