Komentari 11

Sjajna izdanja Žorića i Ukića: Barcelona razbila Fenerbahče

1

Sve je bilo gotovo nakon manje od 20 minuta utakmice, odnosno prije poluvremena, na koje je gostujući sastav Barcelone otišao s 31 poenom prednosti 50-19

Košarkaši Barcelone su u sklopu 8. kola skupine F Eurolige još jednom očitali lekciju turskom Fenerbahçeu, ovoga puta u Istanbulu. Nakon 100-78 u Kataloniji, Barcelona je u Turskoj slavila s 99-60...

Sve je bilo gotovo nakon manje od 20 minuta utakmice, odnosno prije poluvremena, na koje je gostujući sastav Barcelone otišao s 31 poenom prednosti(!?) 50-19! Ni u nastavku susreta katalonski sastav nije popuštao, pa se razlika u konačnici zaustavila na nevjerojatnih 39 koševa!

Hrvatski centar Ante Tomić tako je još jednom nadigrao svog kolegu iz reprezentacije na suprotnoj strani - Bojana Bogdanovića. Centar Barcelone odigrao je 23 minute utakmice, za koje je ubacio 14 poena (6-9 za dvicu, 2-2 s crte slobodnog bacanja), te upisao četiri skoka, po asistenciju i ukradenu lotu, te dvije izgubljene.

Bogdanović je s 18 poena bio najefikasniji igrač Fenerbahçea, ali i cijele utakmice. No, postotak ubačaja, pogotovo za dva poena, mu i nije bio sjajan. Za dvicu je ubacio tri od devet lopti, dok je za tricu gađao 3-5. S crte slobodnih bacanja pogodio je tri od četiri lopte, a upisao je i dvije asistencije, te ukradenu loptu.

Ovim se porazom Fenerbahçe najvjerojatnije oprostio od Eurolige s obzirom da mu je omjer pobjeda i poraza 2-6. Barcelona je pak praktički riješila pitanje plasmana u četvrtfinale, te trenutno drži vrh ljestvice sa sedam pobjeda i jednim porazom.

Žorić i Ukić sjajni u pobjedama svojih momčadi

Hrvatski košarkaš Luka Žorić doslovno je samostalno na svojim "ramenima" odveo svoju Unicaju iz Malage do pobjede na gostovanju kod Brose Basketsa u sklopu 8. kola skupine E Eurolige...

Unicaja je u Bambergu slavila rezultatom 68-65, a naš Žorić je za 32 i pol minute na parketu ubacio 26 poena, upisao pet skokova, te po jednu blokadu, izgubljenu loptu i asistenciju. Zbroj svega toga mu je u konačnici donio valorizaciju 28, s kojom će zasigurno kandidirati za najkorisnijeg igrača (MVP) ovog kola.

Mogao je sastav koju s trenerske klupe vodi Jasmin Repeša i puno ranije riješiti ovu utakmicu, s obzirom da je u posljednjih 10 minuta ušao s velikih +13! No, manje od minte i pol prije kraja susreta Brose Baskets košem Sharroda Forda dolazi na samo -1 (62-63), a već u idućem napadu Žorić polaže za svoj 25. koš, te vraća prednost na +3.

Upravo je Žorić ubacio i posljednji koš na susretu, točnije slobodno bacanje za 68-65, 13 sekundi prije isteka vremena. Ford je nakon toga tricom pokušao odvest utakmicu u produžetak, ali nije uspio.

Recimo i da je drugi Hrvat u redovima Unicaje, Krunoslav Simon, ostao bez poena za 15 minuta provedenih na parketu.

U istoj je skupini litavski Žalgiris u Kaunasu poražen od Panathinaikosa 78-73, što je ujedno bio i izravni dvoboj za vjerojatno posljednje, četvrto, mjesto u skupini koje vodi u četvrtfinale.

Najkorisnijim igračem utakmice proglašen je hrvatski razigravač Roko Ukić, koji posljednjih tjedana igra u velikoj formi. Ukić je za 33 i pol minute na parketu upisao 21 poen (5-6 za dvicu, 3-4 za tricu, 2-4 s crte slobodnih bacanja), četiri skoka i čak šst asistencija, a pritom nije izgubio nijednu loptu! Ukić je baš kao i Žorić zaradio valorizaciju 28, te bi zajedno mogli podijeliti jedno od prvih mjesta u izboru MVP-ja 8. kola.

Kod domaćina je Marko Popović pomalo razočarao sa svega 10 poena (4-5 za dvicu, 0-3 za tricu, 2.2 s crte slobodnog bacanja), tri skoka i asistencije, ali i tri izgubljene lopte. Mario Delaš nije konkurirao za susret.

U skupini F izraelski Maccabi u Tel Avivu razbio Sienu s 92-61, te se vratio u igru za prolazak u četvrtfinale.

Euroliga, 8. kolo:

skupina E

Brose Baskets - Unicaja 65-68

Žalgiris - Panathinaikos 73-78

Redoslijed: 1. Real Madrid 6-1, 2. Efes Anadolu 6-1, 3. CSKA 5-2, 4. Panathinaikos 5-3, 5. Unicaja 4-4, 6. Žalgiris 3-5, 7. Alba Berlin 1-6, 8. Brose baskets 0-8

skupina F

Maccabi - Siena 92-61

Fenerbahçe - Barcelona 60-99

Redoslijed: 1. Barcelona 7-1, 2. Siena 6-2, 3. Himki 4-3, 4. Caja Laboral 4-3, 5. Olympiakos 4-3, 6. Maccabi 3-5, 7. Fenerbahçe 2-6, 8. Beşiktaş 0-7