Komentari 18

Tri gola u mreži i nova kazna: Hajduk opet najviše mora platiti zbog navijača, i Istra kažnjena

Navijačka skupina Torcida u 71. minuti na južnoj tribini zapalila je 28 bengalki, od čega su sedam bacili na teren za igru u kazneni prostor, zbog čega je sudac zaustavio igru na oko 25 sekundi, piše u priopćenju

Hajduk je prošlog vikenda u 19. kolu HNL-a doživio jedan od najtežih poraza od Istre u povijesti. Puljani su neprepoznatljive Splićane pomeli s 3-0. Bila je to fantastična atmosfera na Aldo Drosini pred više od četiri tisuće gledatelja, čime je srušen i klupski rekord po broju najviše prodanih ulaznica. Imao je i Hajduk preko tisuću svojih navijača, no opet će zbog njih morati isprazniti kasu.

Hajdukovci i 'Kada umrem umotan u bilo' 00:54

Nekoliko dana nakon teškog poraza od Istre, disciplinski sudac HNL-a Alan Klakočer je 'bilima' stavio još malo soli na ranu s kaznom od 3400 eura zbog pirotehničkih sredstava.

- HNK Hajduk kažnjen je s 3.400 eura zbog korištenja pirotehničkih sredstava (čl. 67. DP HNS-a) gostujućih navijača tijekom utakmice Istra 1961 - Hajduk. Gostujuća navijačka skupina Torcida na južnoj tribini zapalila je po jednu bengalku u 5., 12. i 37. minuti i sve su sagorjele na tribini. U 53. minuti zapaljena je jedna bengalka koja je bačena u teren u igru. Navijačka skupina Torcida u 71. minuti na južnoj tribini zapalila je ukupno dvadeset i osam bengalki, od čega je sedam bačeno na teren za igru u kazneni prostor, zbog čega je sudac zaustavio igru na oko 25 sekundi - piše u priopćenju.

Pula: Bakljada nakon vodstva Istre protiv Hajduka rezultatom 3:0

Hajduk je klub koji redovito puni blagajnu HNS-a. Samo ove sezone su platili 59.290 eura, što je u kunama 446 tisuća! Istra je dobila kaznu od 1700 eura zbog propusta u organizaciji, a olakšat će džep i Dinamo nakon pobjede protiv Lokomotive (2-1)

- GNK Dinamo kažnjen je s 1.200 eura zbog korištenja pirotehničkih sredstava (čl. 67. DP HNS-a) domaćih navijača tijekom utakmice Dinamo - Lokomotiva. Domaći navijači, smješteni na sjevernoj tribini, u 31. minuti upalili su trinaest baklji.