Komentari 49

Ademi, Ristovski, Velkovski i društvo izgubili u 'euro-debiju'

Goran Pandev postao je drugi najstariji strijelac na europskim prvenstvima iza Ivice Vastića, ali Austrija je pobijedila Sjevernu Makedoniju 3-1 u prvom kolu Eura...

Austrija je s 3-1 srušila Sjevernu Makedoniju u prvoj utakmici skupine C Europskog prvenstva i tako došla do prve pobjede na nekom Euru. Makedonci su, s druge, strane poraženi u debitantskoj utakmici na velikoj smotri.

Navijači uoči Engleske 00:44
'Odrastao sam blizu Wembleya i sanjao sam kako ću tu zabiti...'

Austrijanci su poveli već u 18. minuti kada je Sabitzer ubačajem u trepavicu pronašao Lainera koji fenomenalnim potezom smješta loptu u mrežu Makedonaca.

Euro 2020 - Group C - Austria v North Macedonia

Ademi i ekipa izjednačili su deset minuta kasnije nakon velike pogreške golmana Bachmmana koji je poklonio loptu legendarnog Goranu Pandevu koji sprema loptu u praznu mrežu i upisuje svoje ime u povijest kao drugi najstariji strijelac Europskih prvenstava. Prvo mjesto i dalje drži Kaštelanin Ivica Vastić koji je u dresu Austrije 2008. zabio gol sa 38 godina i 257 na leđima.

Makedonci su se ohrabrili i krenuli prema naprijed, ali onda je austrijski izbornik Foda uveo Arnautovića i Gregoritscha - i pogodio. Prvo je Gregoritsch u 79. ponovno doveo Austriju u vodstvo, a pobjedu potvrdio Arnautović, najbolji strijelac Austrije u kvalifikacijama za Euro.

Sortiranje događaja
90'

KRAAAAAJ. Austrija je pobjedila Sjevernu Makedoniju u njihovom debitantskom nastupu na Euru. Šteta, dobro su se držali Ademi i ekipa, ali nisu izdržali do kraja.

89'

GOOOL! Fantastičnu su sada iskombinirali Lainer i Arnautović koji zabija za veliko vodstvo, odnosno pobjedu Austrije. Foda je pogodio sa zamjenama!

79'

GOOOOL! Austrija je ponovno u vodstvo. Alaba je ubacio, a Gregoritsch bio najviši u skoku i zabio.

76'

Još je 15 minuta plus sudačka nadoknada ostalo do kraja susreta. Makedonci mogu biti ponosni na sebe i kako su odigrali u debitantskom nastupu na Euru. Austrijanci neće, prema svemu sudeći, pobjediti ni u sedmoj utakmici na Europskim prvenstvima.

70'

Fantastična lopta Alioskog kroz srce austrijske obrane za Elmasa, ali nogometaš Napolija nije dobro primirio loptu. Šteta!