Komentari 24

'Trpaj dok je rerna vruća!' City počastio Burton s devet golova

1

City je prije tjedan dana u FA kupu pobijedio Rotherham sa 7-0, a s ovom pobjedom su postali prva momčad nakon 50 godina koja je zabila najmanje sedam golova u dvije uzastopne utakmice...

U prvom susretu polufinala engleskog nogometnog Liga kupa Manchester City je na stadionu Etihad pobijedio Burton Albion sa 9-0 i osigurao plasman u finale i prije uzvratnog susreta.

"Građani" nisu imali problema protiv trećeligaša i uzvrat 22. siječnja u Burton upon Trentu bit će tek formalnost.

Najbolji igrač utakmice bio je Gabriel Jesus koji je postigao četiri gola (30, 34, 57, 65), a među strijelce su se upisali i Kevin De Bruyne (5), Oleksander Zinčenko (37), Philip Foden (62), Kyle Walker (70) i Riyad Mahrez (83).

City je prije tri dana u FA kupu pobijedio Rotherham United sa 7-0 postavši prva momčad u posljednje 52 godine koja je zabila najmanje sedam golova u dvije uzastopne utakmice u svim natjecanjima. Posljednji klub kojem je to uspjelo bio je Leeds United u listopadu 1967. godine.

Pobjeda protiv Burton Albiona bila je jedna od najvećih u povijesti 'Građana', a posljednji put najmanje osam golova 'Građani su zabili 1987. u pobjedi protiv 10-1 protiv Huddersfield Towna. Rekordnu pobjedu City je ostvario 1890. godine kada je u FA kupu pobijedio Liverpool Stanleyja sa 12-0.

U drugom polufinalnom paru Tottenham je u utorak u Londonu pobijedio Chelsea sa 1-0. Pogodak odluke zabio je Harry Kane iz jedanaesterca u 26. minuti. Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić za 'Bluese' je zaigrao posljednjih 15 minuta.

Uzvratni susret je 22. siječnja na Stamford Bridgeu. Finale je 24. veljače na stadionu Wembley.