Komentari 14

Tudorov stroj rastavio Reims u debiju! Stiže mu zvijezda Intera

Unatoč svim sukobima u proteklo vrijeme, otkako je stigao na klupu francuskog velikana Marseillea, Tudorova momčad djelovala je poletno, željno i motivirano. Pa je utrpala četiri komada

Nogometaši Olympique Marseillea na svom su Velodromeu svladali Reims 4-1 u posljednjoj utakmici prvog kola Ligue 1 i tako donijeli hrvatskom stručnjaku Igoru Tudoru prvu pobjedu u službenoj utakmici na klupi prošlosezonskog doprvaka Francuske.

POGLEDAJTE VIDEO:

Igor Tudor u Marseilleu VIDEO

Za prvi pogodak domaće momčadi pobrinuo se stoper Reimsa Belgijac Wout Faes koji je u 13. minuti potezom rasnog strijelca uklizao na jedan ubačaj s desne strane i zakucao loptu u mrežu pokraj nemoćnog vratara Patricka Pentza.

Na drugi pogodak je Tudorova momčad čekala do posljednjih sekundi prvog dijela, kad je u drugoj minuti sučevog dodatka Portugalac Nuno Tavares dobio loptu na lijevom krilu, sjurio se prema sredini i potom s ruba kaznenog prostora pogodio donji lijevi kut.

Ligue 1 - Olympique de Marseille v Reims

Udarci domaćih igrača u dva su navrata u prvom poluvremenu pogađali i okvir vrata: u 18. minuti je snažan udarac Undera Cengiza gostujući vratar uspio odbiti u gredu, a u 25. minuti je Valentin Rongier iz voleja s ruba kaznenog prostora pogodio lijevu vratnicu.

Na potvrdu pobjede Marseillea čekali smo do 75. minute, kad je snalažljivi Kolumbijac Luis Suarez, koji je u igru ušao u 62. minuti, nakon jednog flipera u kaznenom prostoru iz drugog pokušaja uspio poslati neobranjiv udarac za vratara Reimsa i donijeti domaćima prednost od 3-0.

Gosti su u 84. minuti uspjeli doći do utješnog pogotka, a strijelac je bio Folarin Balogun. Konačnih 4-1 svojim je drugim pogotkom postavio Luis Suarez u posljednjoj minuti sučevog dodatka.

Hrvatski reprezentativni stoper Duje Ćaleta-Car nije konkurirao za nastup, jer je odrađivao kaznu iz prošle sezone, zbog nakupljenih žutih kartona.

Inače, Alexis Sanchez trebao bi postati novi igrač Marseillea, donosi RMC Sport. Simone Inzaghi ga je u Interu uglavnom koristio kao džokera s klupe.

Na jugu Francuske će Sanchez prema RMC-u zarađivati tri milijuna eura godišnje i tako nakon La Lige, Serie A i Premier lige okušati sreću i u četvrtoj 'ligi petice'.