Komentari 18

Tudora hat-trickom dokrajčio 'otpisani' Togoanac Adebayor

1

Togoanac je šest mjeseci bio bez kluba, a sada je odlučio veliki derbi. Tudor je propustio priliku preskočiti Fenerbahče na trećem mjestu, dok je Basaksehir zadržao priključak za Bešiktašem

U velikom derbiju 27. kola turskog prvenstva, Basaksehir je sa velikih 4:0 razmontirao Galatasaray Igora Tudora.

Junak utakmice bio je 33-godišnji Adebayor, igrač koji je šest mjeseci bio bez angažmana i koji je u Basaksehir stigao ove zime. Mrežu Galatasaraya načeo je već u 11. minuti, a u 44. minuti je zabio za 2:0 što je bio i rezultat na poluvremenu.

U nastavku Togoanac nije posustao te je 57. minuti zabio i svoj treći pogodak. Konačni rezultat postavio je Pektamek u 86. minuti utakmice.

Ovim porazom Galatasaray je propustio priliku da preskoči Fenerbahče na trećem mjestu prvenstvene ljestvice dok je Basaksehir zadržao priključak za Bešiktašem i ostao na pet bodova minusa.

Igor Tudor nije krio razočaranje igrom svog Galatasaraya.

- Teško je shvatiti zašto smo igrali ovako danas. Bili smo užasni. Odlučili smo se za sličnu taktiku kao u prethodnim utakmicama, ali izvedba je bila potpuno drugačija - rekao je Tudor i nastavio:

- Ne želim komentirati je li moj izbor početne jedanaestorke bio ispravan ili pogrešan. Momčad je igrala kao da smo igrali protiv Barcelone na Camp Nou, to je ono što sam ja vidio na terenu - bijesnio je Tudor nakon utakmice.