Komentari 14

Tudorova blamaža: Marseille je iz Kupa ispao od drugoligaša!

2

Nakon što je u osmini finala izbacio moćni PSG, Marseille je bio jedan od glavnih kandidata za osvajanje Kupa kojeg na Velodromeu čekaju od 1989. godine

Nogometaši drugoligaša Annecyja priredili su veliko iznenađenje nakon što su u četvrtfinalu francuskog Kupa na stadionu Velodrome pred 64.000 gledatelja pobijedili Marseille, kojeg vodi Igor Tudor (44), sa 7-6 boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Desetoplasirana momčad "Ligue 2" je bila bliža pobjedi i unutar 90 minuta, no OM je izjednačio na 2-2 u šestoj minuti sudačke nadoknade.

Nakon što je u osmini finala izbacio moćni PSG, Marseille je bio jedan od glavnih kandidata za osvajanje Kupa kojeg na Velodromeu čekaju od 1989. godine. Kada ih je "pomazio" ždrijeb spojivši ih u četvrtfinalu s Annecyjem i to na domaćem terenu, očekivala se lagana pobjeda Tudorove momčadi.

OM je odlično krenuo. Domaćin je poveo u 29. minuti golom Jordana Veretouta. U 41. je moglo biti i 2-0, Ruslan Malinovski je pucao iz slobodnjaka i pogodio prečku

Gosti su uspjeli izjednačiti u 53. minuti pogotkom Moisea Diona koji je lijepo pogodio s ruba kaznenog prostora. Samo šest minuta kasnije Kevin Mouanga je šokirao Velodrome pogodivši glavom nakon ubačaja iz kornera.

Tudorova momčad je u nastavku susreta jurila po izjednačenje, no nikako nije uspjela probiti gostujuću obranu. Prilika se pružila u 85. minuti kada je OM dobio kazneni udarac. Kevin Testud je igrao rukom, a sudac Benoit Bastien nakon asistencije VAR-a pokazao na bijelu točku. Pucao je Alexis Sanchez, ali je Thomas Callens obranio njegov udarac.

Coupe de France - Round of 16 - Olympique de Marseille v Paris St Germain

Kada se već činilo kako će gosti ipak slaviti, Francois Regis Mughe je u šestoj minuti nadoknade zabio za 2-2 gurnuvši susret u "lutriju" jedanaesteraca.

Jedanaesterci su loše krenuli za goste, Pau Lopez je obranio prvi udarac Ahmeda Kashija. Uzvratio je Callens obranivši u trećoj seriji udaraca Tavaresa. U nastavku su igrači obje momčadi bili precizni, a odluka je pala u osmoj seriji. Francois Lajugie je doveo Annecy u vodstvo 7-6, a Leonardo Balerdi je promašio gol za veliko slavlje i povijesni uspjeh Annecyja.