Komentari 10

U Chennaiju kao kod kuće: Ovo je Čilićeva godina...

1

Hrvatski tenisač Marin Čilić obranio je naslov na ATP-u u Chennaiju pobjedom nad Stanislavom Wawrinkom i to u dva iscrpljujuća tie-breaka...

Stanislas Wawrinka poslao je bekend u aut, a Marin Čilić je bacio reket u mrežu, kleknuo na tlo i glasno viknuo “Toooooo!”. Prekrižio se te se uzdignutih ruku okrenuo prema brojnim navijačima. Trebala su mu čak dva sata i 40 minuta da pobijedi Wawrinku 7-6(2), 7-6(3) i obrani prošlogodišnji naslov u indijskom Chennaiju. Do ovog finala, Čilić nikada nije pobijedio Švicarca u četiri međusobna susreta, a ni ovoga puta nije dobro počelo. Stanislas Wawrinka (24) je oduzeo Marinu serivis za vodstvo 5-3 te je servirao za prvi set, no najbolji hrvatski tenisač je ekspresno vratio break i lako u tie-breaku uzeo set. Čiić je 21. tenisaču svijeta oduzeo servis za vodstvo 2-0 na početku drugog seta i činilo se da će lako završiti posao. Ali Wawrinka se nekako dovukao do još jednog tie-breaka u kojem ipak nije imao izgleda. U šestom finalu u karijeri, Marin Čilić (21) je osvojio četvrti naslov u karijeri.
- Bit će ovo njegova godina - rekao je nedavno Goran Ivanišević i očito bio u pravu.
Ovom pobjedom Čilić će preskočiti Gaela Monfilsa na 13. mjestu i zakucati na vrata desetorice najboljih na svijetu. Ravno iz Chennaija putuje u Melbourne gdje će se pripremati za prvi Grand slam turnir sezone. Prošle godine na Australian Openu Čilić je ispao u osmini finala.